A pécsi Fidesz aggódik és összeomlásról beszél
A pécsi Fidesz helyi erői sajtóközleményben fejezték ki a véleményüket a városvezetéssel kapcsolatban. A közleményt az alábbiakban közöljük.
hirdetés
Tisztelt Polgármester Úr!
Aggódva figyeljük az elmúlt hetekben felgyorsuló városházi összeomlást. A pécsiek megdöbbenve látják, hogy közel három év után Ön már a saját környezetében sem képes rendet tartani, még bizalmasai is menekülnek a süllyedő hajóról.
Ön bárhogyan is cserélgeti a sakktáblán a bábuit, most már minden pécsi tudja, hogy két-három éve a baloldal csak a saját zsebeit tömi, mindeközben pedig Önök csődközeli helyzetbe kormányozták az önkormányzatot.
Ön és a baloldali háttéremberei munka helyett csak a holdudvarukkal foglalkoztak az elmúlt években. Önök, bár szakértelmet ígértek, semmilyen épkézláb javaslatot nem tudtak megfogalmazni városunkkal kapcsolatban, saját felelősségüket pedig mindig másra próbálják hárítani.
Ön még a jobboldal városházi képviselői által beterjesztett, a pécsiek érdekét szolgáló javaslatokat sem támogatta.
Ön nem támogatta a bölcsődei térítési díjak csökkentésére tett javaslatainkat, pénzhiányra hivatkozással, ezzel szemben Ön busásan megjutalmazott haszontalan politikai tanácsadókkal vette körbe magát.
Ön nem támogatta a pécsiek ingyenes házasságkötésére tett javaslatunkat, pénzhiányra hivatkozással, ezzel szemben Ön tízmilliókkal emelte a városi cégek baloldal által kinevezett vezetőinek bérét.
Az elmúlt években Ön a pécsiek nyakába ültette a szocialista kádereit, ugyanakkor elüldözött számos szakembert a városi cégek éléről.
Ön százmilliót költött baráti ügyvédekre a politikai tisztogatások levezénylésére, de pénzhiányra hivatkozva százmilliókat vont el a bölcsődéktől és óvodáktól.
Ön duplájára emeli a Tüke Busz vezetőjének bérét, de pénzhiányra hivatkozva nem fizeti meg a pécsi buszsofőröket, akik ezért folyamatosan távoznak a cégtől, ezért pedig a bérletet vásárló pécsieknek kell a kimaradó, késő járatokra egyre többet várniuk.
Ön lassan három éve nem képes egyetlen fejlesztési elképzelést sem letenni az asztalra, ugyanakkor az előző városvezetés idején indult beruházásokkal is jelentősen késlekedik, sőt többet közülük le is állított.
Ön közel három év tétlenség után bevallotta, hogy nem építi meg az aquaparkot sem, ezzel szemben színes rajzokkal és kommunikációs lufikkal ámítja a pécsieket.
Öntől három éve csak a kormány és politikai ellenfeleinek sértegetését és másokra mutogatást tapasztalják a pécsiek, ugyanakkor Önök még a milliárdos állami támogatási igény benyújtására sem voltak képesek.
Pécsnek és a pécsieknek felelős érdemi munkát végző városvezetésre van szüksége. A másra mutogatás azonban nem városvezetés, a lufieregetés pedig nem munka.
Itt az idő, hogy belássa: Ön és szedett-vedett csapata képtelen megbírkózni a feladattal.
Az elmúlt három év után világos és egyértelmű: nekünk a pécsiek, Önnek a haverok az elsők.
Pécs, 2022. június 13.
Dr. Hoppál Péter
Pécs országgyűlési képviselője, a Fidesz Baranya02 választókerületi elnöke
Dr. Őri László
a Fidesz Baranya01 választókerületi elnöke
Dr. Csizmadia Péter
a Fidesz pécsi frakcióvezetője
hírek innen, onnan
Pesti omlás: rettenetesen nehezen derül majd ki a felelős kiléte
A lakóknak ráadásul nem javasolják, hogy javításokba kezdjenek. Kemény idők jönnek a terézvárosi omlás károsultjaira.
Magyarország-Ausztrália - élő tudósítás
Ausztrália válogatottjával negyeddöntőzik a vizes-vb vízilabdatornáján a női válogatott - épp most.
Új szerepben mutatkozott be Mérai Kata
A színésznő egy ideje coachként dolgozik, kamaszokat tanít önismeretre és kommunikációra.
Levágott emberi fejet tett le egy férfi a bonni bíróságnál
Egyelőre ismeretlenek a bizarr bűnügy motivációi. (Külföld)
Bikiniben táncol Barta Sylvia - videó
Remek formában van.
Majdnem ötmillió forintért árulja a mellimplantátumait egy modell
A legtöbbet akarja kihozni az OnlyFansből, mielőtt otthagyja.
Nem hiszed el, hogy előzte ki a sort a nap tahója: meghökkentő videó az M86-osról
Elképesztő képsorokat közölt a Budapesti Autósok Közössége: na, ez az, amit soha ne csinálj egy egysávos körforgalomban!
Lerománozta az időközi választás győztesét a jobbikos Szegeden
„Suttyó román dj” – kommentelte a Jobbik megyei elnöke, Tóth Péter, aki nem érti, miért háborodott fel ezen az „álszent” Fidesz.
Rendkívüli: Törökország beleegyezett a finn és svéd NATO-tagságba
Visszavonta Törökország a Finnország és Svédország NATO-tagsági kérelmével szembeni kifogását – számolt be a 444.hu.
Törökország visszavonta a finn és svéd NATO-csatlakozással szembeni vétóját
A három ország kedd este Madridban, a NATO-vezetők csúcstalálkozóját megelőzően egyetértési nyilatkozatot írt alá.
Törökország nem gátolja tovább Finnország és Svédország NATO-csatlakozását
Recep Tayyip Erdogan mégsem vétózza meg az északi országok csatlakozását.
Bulgária kiutasít 70 orosz diplomatát és követségi dolgozót
Bulgária kiutasít hetven orosz diplomatát és nagykövetségi dolgozót, jelentette be kedden a szófiai külügyminisztérium.
Sport
˝Eljött az ideje egy új kezdetnek˝– hamarosan jön a bejelentés
Ingyen szerzi meg a Chelsea kiválóságát a katalán együttes.
Meghalt Mező Mária
Több mint fél évszázadon keresztül dolgozott a magyar sportban.
Eldőlt Dzsudzsák Balázs sorsa: itt folytatja a pályafutását
Debrecen – Június 30-án vagyis csütörtökön jár le a szerződése a Debrecen 108-szoros válogatott labdarúgójának, Dzsudzsák Balázsnak a Lokinál.
Szepesi Niki az őt éveken át molesztáló masszőr haláláról: „Az égiek bocsássanak meg neki”
Kicsi bácsi meghalt. Kicsi bácsi, vagyis Bacsa István a magyar sporttörténelem, az úszótársadalom egyik legellentmondásosabb alakja volt. S akkor finoman fogalmaztunk. A gyúró, akit súlyos vádakkal illettek, s aki neg
Benedek Tibor emlékfalához vezetett a görög pólósok első útja
Hatalmas sportemberi gesztus a negyeddöntőre készülő csapattól.
Ritkán látható baki a vizes vb-n: az osztrák műugró edzője is a fejét fogta – videó
Nagy csalódás érte Dariush Lotfi osztrák műugrót, aki a FINA-világbajnokság műugró számainak 3 méteres selejtezőjén megcsúszott a deszkán, majd a vízbe esett.
Csak élve haza akarok jutni, kiabálta két menet között a rettegő bokszoló - videó
Alma Ibarra érezte, hogy nincs esélye a világbajnoki címvédővel szemben.
A klublegenda is elmondta a véleményét a Real Madrid új igazolásairól
Elsősorban hiányposztra érkezett az erősítés, a következő idényt tekintve is a Real Madrid a favorit?
10 éves minden idők egyik legemlékezetesebb gólöröme
10 évvel ezelőtt duplázott Mario Balotelli a Németország elleni Eb-meccsen. 10f éve annak, hogy megszületett az egyik legismertebb gólöröm és a fotó, amely évekig volt az internet egyik kedvenc mémforrása.
Kirúgták a csapatától a Barcelona és az Inter korábbi BL-győztes játékosát
A 39 éves edző a 16. helyen végzett a csapatával az olasz bajnokságban.
Megdöbbentő változás jön az olasz futballbajnokságban
1964 óta nem volt ilyen.
A legjobb négy közé juthat a női vízilabda-válogatott
Emellett folytatódik a wimbledoni tenisztorna is.
Bulvár
A férj óriási hímvesszővel rendelkezik, de a felesége miatt nem használhatja
A vaginizmus nevű probléma meglehetősen sok nőt érint.
"Hirtelen fog történni. És halott lesz": A CIA egykori vezetője szerint Putyint a belső köre fogja meggyilkoln...
Daniel Hoffman, aki CIA moszkvai állomásfőnökeként szolgált, azt mondta, hogy az orosz vezető legbelsőbb köre megpróbálhatja eltávolítani őt az ukrajnai invázió miatt. A hírszerző tiszt úgy véli, hogy Putyin me
A rendező nem engedte ki a színésznőt mosdóba, erre olyat tett, örökre megemlegette a férfi
Volt, aki keményen visszavágott a rendezőnek az embertelen munkakörülmények miatt.
˝Eljött az ideje egy új kezdetnek˝– hamarosan jön a bejelentés
Ingyen szerzi meg a Chelsea kiválóságát a katalán együttes.
Így néz ki ma a 91 éves Mihail Gorbacsov, és ez a véleménye Putyin elnökről
Az egykori szovjet vezetőnek köszönhetjük a békés rendszerváltást.
Nem tudták, melyik gyerek dobta a WC-be a telefont - Ez a fotó buktatta le a kicsit
Ezeket a képeket látnod kell, mielőtt gyereket vállalsz!
John F. Kennedy a szeretőjével volt, míg Jackie a másik szobában tartózkodott: a first lady tudott a nőügyeirő...
John F. Kennedy rengeteg alkalommal megcsalta Jackie Kennedy-t, erről a first lady is tudott.
42 holttestet találtak egy kamionban
Az áldozatok egyszerűen megfulladtak.
Tóth Gabit felpofozták egy erdélyi koncertje után
Tóth Gabi pofoncsatába keveredett a koncertje után Erdélyben – vette észre a Blikk egy Instagram-videóban. Természetesen nem igazi verekedés volt ez, mindössze egy kő-papír-olló kihívást veszített el Gabi. Azért
Újra megnyitja kapuit Budapest legendás áruháza
Az épület, mely mindig is ellentmondásos érzéseket szült a nagyközönségben, sokáig elhagyottan állt, hamarosan azonban ismét megtelik élettel.
Rúzsa Magdi 5 hónapos ikrei kívül-belül különbözőek: Keve, Lujzi és Zalán ilyen babák
Rúzsa Magdi a Fókuszban mesélt először részletesen arról, hogy milyenek a gyermekei.
6 éves kislányt és édesanyját erőszakolta meg a több fős banda
Az anyának és lányának felajánlották, hogy autóval hazaviszik őket.
blogmorzsák
Váci Forte – világhír és összeomlás néhány év alatt
Egy márka, amit a Kodak bénázása után a szocialista ipar mentett meg. A Forte története egyszerre tündérmese és rémálom.
„Semmi közöd hozzá!“
Ha semmihez sincs közöm, mihez van? Így bárkivel élhetne.
Mi az a ferritin?
Mutatjuk, mi fán terem az a ferritin, és mit jelez, ha sok vagy épp kevés van belőle.
Szemben a miniszterből lett fogollyal
Tíz mondat Gerbner Györgyről.
A vírusok tapadnak a mikroműanyagokra
Bizonyos vírusok a mikroműanyagokra tapadva napokig fertőzőképesek maradnak a vízben.
Vajon mi fog a boltokba kerüni, ha ez így halad tovább?
Súlyos élelmiszer-ellátási problémák lesznek, ha így marad az időjárás.


- Mai traffipaxok Pécsett, január 6.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 17.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 18.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 19.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 20.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 13.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 15.
- Március 15-ig látogatható a pécsi 1956-os kiállítás
- Mesélő vizek a pécsi Természettudományi Múzeumban
- Gyérítik a vadállományt Pécsett
- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Mai traffipaxok Pécsett, március 22.