Ezt olvasta már?

Pécsi előadással zárul a Vidéki Színházak Fesztiválja

Nyolc nagyszínpadi és három stúdió előadás, valamint szabadtéri produkciók várják a közönséget a Vidéki Színházak Fesztiválján szeptember 6. és 13. között ...

A végére elfogyott az erő

Bravúros kezdés és küzdelmes folytatás után a végjátékra elfáradt csapatunk, a Körmend ezúttal is hozta a hazait.

Lami-Véd Körmend – Pécsi VSK-PANNONPOWER 89-78 (17-28, 19- 11, 27-23, 26-16)

Férfi NBI. A-csoport, Körmendi Városi Sportcsarnok. 1600 néző. V.: Pálla, Farkas, Söjtöry.

Lami-Véd Körmend: Ruják 11, Krayem 10/3, Ferencz 18/12, Austin 16, Shaw 16. Csere: Fodor G. 12/6, Farkas 6, Sonyák -. Vezetőedző: Hencsey Tamás

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing 15/3, Kovács P. 12/3, Legion 18/3, Tóth N. 16/3, Hendley 8. Csere: Nagy K. 4, Csabay -, Halász -, Horváth B. -. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Másodedző: Czigler László

Kipontozódott: Fodor G. (39. p.) ill. Legion (39. p.)

Ahogy az U23-as csapat esetében, úgy a felnőtteknél is már a jövőre nézve is fontos mérkőzés volt a mai. Ahhoz, hogy csapatunk becsusszanhasson még a legjobb öt közé, ahhoz a sorsnak már irreálisan kegyesnek kellene lennie. Az alsóházi középszakaszban pedig nem lesz mindegy a rájátszásba kerülés szempontjából, hogy ki milyen eredményeket visz magával! Pécsett emlékezetes csatát vívott egymással a két csapat, a zöld energia meccsen fergeteges hangulat uralkodott, és végül 91-79 arányú pécsi győzelmet ünnepelhetett a publikum. Abban már a feldobás előtt is biztosak voltunk, hogy a hangulatra Körmenden sem lesz majd panasz, de azért titkon reméltük, hogy a lefújáskor nem ünnepel majd a hazai közönség.

Zsíros Tibor emlékének egyperces néma felállással adózott a közönség a feldobás előtt, majd Legion kosarával kezdetét vette a csata. 6-0-nál tartottunk, mikor Austin zsákolással megkezdte a hazai oldalon is a pontgyűjtést, és szemben a piros-feketék számos rontott dobásával, vendégoldalon sültek a kezek. Hencsey Tamás a negyed derekán 4-12-es állásnál kérte ki első idejét, amit azonban pécsi támadás, Legion tripla követett. Lassacskán megkezdte a felzárkózást a Körmend, és a pécsi kosáreső is csendesedett, az első hat percben 11 dobásból mindössze kettő maradt ki nálunk. Ha a kosárzuhatag el is állt, a tempó nem lassult, Ferenczék pedig a negyed végére sem tudtak tíz ponton belül férkőzni.

Őrületes kapkodás, megszámlálhatatlan mennyiségű hiba és komikus játék jellemezte a második negyed első perceit mindkét oldalon. A fejetlenséget Csirke Ferenc két perc után megelégelte, időt kért, hogy összekaphassák magukat játékosai. Előbb rendezett védekezéssel, majd Tóth hármasával bizonyosodott be, hogy hatottak az intelmek, de Fodorék is magukra találtak, a játék minden elemében fejlődtek és hamarosan már alig maradt a pécsiek előnyéből. Mintha elvágták volna a fonalat a két negyed között, míg az elején minden beesett, most a tiszta dobások is lepördültek, Ruják pedig sorra eredményesen ziccerezett, 32-33-ra alakítva az állást. Grebenár is pályára került, de még mielőtt labdához érhetett volna, kettős hibát vétett Hendleyvel párban. Légiósaink tevékenykedésének köszönhetően sikerült kijönni a kutyaszorítóból, de a félidőre ismét csak 3 ponttal volt jobb a Pécs a Körmendnél.

Mintha ismételte volna magát a második negyed, eladott labdák sorát számlálhattuk a szünetet követő első percben, de ezúttal csak pécsi oldalon estek a hibák. Egálnál azonban magára talált a Csirke-legénység, az egyetlen probléma az maradt, hogy csak faultok árán tudták megállítani a körmendi támadásokat Hendleyék. Épp egy ilyen ütközésnél Krayem kapott a szemére egy ütést, ami miatt le kellett cserélni, helyette Fodor értékesítette a büntetőket. (Az U23-as mérkőzésen Bödörrel történt hasonló eset.) Kiélezett csatává, kemény adok-kapokká vált a mérkőzés, szerencsére a szabályok és a sportszerűség határain belül. A korán összeszedett személyi hibák miatt egy darabig kissé töredezett volt a játék, de a visszafogták magukat a játékosok, a körmendi publikum pedig adta a ritmust egy igazán élvezetes viadalhoz. Austin vezérletével szorosan a nyomunkban voltak a hazaiak, ritkán nőtt egy kosárnyinál nagyobbra a különbség. A kocka a negyed végén fordult, amikor 1 másodperccel a dudaszó előtt Loesing a 4. hibáját vétette és Shaw a vonalról 63-62-re fordítani tudott. Loesingnak még volt egy egészpályás dobása – és ahogy a szezon során már többször láthattuk, van hozzá érzéke amerikai irányítónak – de az a gyűrűről kipattant.

A folytatásban Austin neve mellé is a 4. fault került, de ez nem volt vigasz a holtponton átlendülő Körmenddel szemben. Még időkéréssel sem tudta a támadások eredményességét növelni a PVSK, miközben elvétve kapták a kosarakat, Ferencz triplájával (a hazaiak 9-0-s futásával) pedig már tízpontosra nőtt a Körmend előnye. Nem tudtak átlendülni a holtponton Tóthék, talán a keddi kétszeri hosszabbítást érezték a lábakban és kezekben… De a szíve most is vitte a csapatot és kiharcolt faultokkal, büntetőkkel próbálták tartani a lépést. Egy nyert helyzetből azonban nem könnyű kibillenteni a körmendieket… A fáradtság megpecsételte sorsunkat, Rujákék pedig a végjátékban már nem kegyelmeztek.

Hencsey Tamás: - Ritmustalanul, rosszul kezdtük a mérkőzést, míg a Pécs extrán dobott, mi nagyon rosszul. Összességében azonban elégedett vagyok, az hogy 80 pont alatt kaptunk, az mutatja azt, hogy a második félidőben jól védfekeztünk.

Csirke Ferenc: - Elsősorban fejben volt fáradt a csapat a végére, ezért miután feljött a Körmend, már nagyon nehéz helyzetben voltunk. Jól kezdtünk, de a rutintalanságunk számlájára írhatjuk, hogy enegdtük visszajönni a körmendieket a játékba. Ha kicsit tovább tudjuk tartani a tíz-tizenötpontos előnyt, akkor lett volna esélyünk.