Ezt olvasta már?

0

Büntetőkkel jutottak negyeddöntőbe a horvátok

Horvátország 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 3-2-re legyőzte Dániát Nyizsnyij Novgorodban, így bejutott a legjobb nyolc közé az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

A horvátok a nap során korábban a spanyolokat ugyancsak büntetőpárbajban legyűrő oroszokkal játszanak szombaton Szocsiban az elődöntőbe kerülésért.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Horvátország-Dánia 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 3-2

Nyizsnyij Novgorod, 43 000 néző, v.: Néstor Pitana (argentin)

gólszerzők: Mandzukic (4.), illetve M. Jörgensen (1.)

sárga lap: M. Jörgenssen (115.)

Horvátország:

Danijel Subasic - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinic (Josip Pivaric, 81.) - Ivan Rakitic, Marcelo Brozovic (Mateo Kovacic, 71.) - Ante Rebic, Luka Modric, Ivan Perisic (Andrej Kramaric, 97.) - Mario Mandzukic (Milan Badelj, 108.)

Dánia:

Kasper Schmeichel - Jonas Knudsen, Simon Kjaer, Mathias Jörgensen, Henrik Dalsgaard - Andreas Christensen (Lasse Schöne, a szünetben), Thomas Delaney (Michael Krohn-Dehli, 98.), Christian Eriksen - Yussuf Yurary Poulsen, Andreas Cornelius (Nicolai Jörgensen, 66.), Martin Braithwaite (Pione Sisto, a hosszabbítás szünetében)

I. félidő:

1. perc: Jobb oldali hatalmas bedobás után Mathias Jörgensen lőtt közelről kapura, a labda a lábak alatt átcsúszott, a vetődő Subasic belekapott, a kapufára ütötte, onnan pedig a gólvonalon túlra perdült (0-1).

4. perc: Gyorsan egyenlítettek a horvátok: Vrsaljko tört be jobb oldalon a dán tizenhatoson belülre, középre passzolt, a labda ide-oda pattogott, majd Mandzukichoz került, aki hat méterről, fordulásból a kapu jobb oldalába lőtt (1-1)

Hosszabbítás:

II. félidő:

114-116. perc: Modric jó ütemű kiugratásával Rebic indult meg, kicselezte a kapust, de a hátulról érkező Mathias Jörgensen buktatta. A megítélt büntetőt Modric lőtte, a balra vetődő Schmeichel azonban védett.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés, előbb a horvát, majd a dán kapu előtt alakult ki kavarodás, és abból találatot eredményező helyzet, így még négy perc sem telt el, amikor már 1-1 volt az állás.

Azután lassacskán kialakult az első félidőt alapjában meghatározó játékkép: a horvátok futballoztak fölényben, többet támadtak és lőttek kapura, a szívósan védekező dánok pedig egy-egy ellenakcióval igyekeztek veszélyt teremteni.

A szünet után is hasonló volt a felállás, de a nagyon fegyelmezetten játszó dánok ekkor már többször indultak meg előre, miközben a horvátoknak nem nagyon volt elképzelésük arról, hogyan kerüljenek a dán védők mögé és távolról is csak elvétve tudtak kapura lőni. Viszonylag eseménytelen játékkal telt el a második félidő, így hosszabbítás következett.

Ebben a dánok kezdtek aktívabban, miközben továbbra is hatékonyan szűrték meg az ellenfél támadásait. A horvátok - ahogy a második félidő nagy részében - a ráadásban sem játszottak lendületesen, ha eljutottak a dán kapuig, a védők mindig létszámfölényben voltak. Mindkét szövetségi kapitány élt az új szabály adta lehetőséggel, a hosszabbításban negyedik cserével frissített.

A mérkőzés inkább a dánok elképzelése szerint alakult, stabilan védekeztek, és az idő haladtával egyre magabiztosabbá váltak, míg a horvátok csak az első félidőben diktáltak nagy tempót. A sok bizonytalansággal lezajló tizenegyespárbaj után viszont mégis ők örülhettek.

Tizenegyesek:

Eriksen lövésébe Subasic beleért, a labda a jobb kapufán csattant

Badelj a jobb oldalt vette célba, az elvetődő Schmeichel lábbal hárított

Kjaer a bal felsőbe bombázott (0-1)

Kramaric a jobb alsó sarokba passzolt (1-1)

Krohn-Dehli is (1-2)

Modric középre gurított, a labda éppen elfért az elvetődő Schmeichel lába mellett (2-2)

Schöne jobbra tartó félmagas lövését Subasic megfogta

Pivaric a jobb alsó sarok felé lőtt, de Schmeichel védett

N. Jörgensen középre célzott, Subasic lábbal védett

Rakitic a jobb alsó saroba gurította a labdát, Schmeichel a másik oldalra vetődött (3-2)







0
0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Chema Rodríguez egy magyar játékost emelt ki az első nyilatkozatában

„Tisztában voltunk azzal, hogy Olaszország kellemetlen ellenfél” – nyilatkozta a szövetségi kapitány.

Varga Zsolt keményen beszólt a bíróknak a szerb–magyar rangadó után

A szövetségi kapitány szerint árnyékban harcoltak Belgrádban.

Súlyos vonatbaleset történt Spanyolországban, legkevesebb 21-en meghaltak

Az ütközés a dél-spanyolországi Córdoba közelében történt.

Döbbenetes levonulás és dráma az Afrika-kupa döntőjén, Mourinho pusztító válasza a Real-kispadra - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

Daciával nyerték meg a Dakar-ralit, de a Defender is tarolt

Új királyt avattak a szaúdi sivatagban, történelmet írt a Defender, és amikor két másodperc dönt – mutatjuk az idei Dakar-rali...

Vonatszerencsétlenség Spanyolországban, sok a halott és a sebesült

A Kronen Zeitung cikke. Képernyőfotó Adamuz városának lakói, köztük a polgármester is, a baleset helyszínére siettek. Borzalmas...

Sértetten levonult a szenegáli csapat a pályáról egy tizenegyes miatt, majd visszajött és megnyerte az Afrika-kupát

Pape Gueye hosszabbításban lőtt góljával nyertek, de a meccs hőse a mindenkit lenyugtató Sadio Mané lett.

0

Sport

Ezt már a Liverpool-szurkolók sem bírják cérnával, Szoboszlai szóba sem került

Arne Slot újra magyarázkodni kényszerült, miután csapata nem bírt az újonc Burnley-vel.

A magyar sportoló ijesztő esése után azonnal le kellett állítani az Eb-futamot

Riválisa elsodorta a Fradi rövidpályás gyorskorcsolyázóját, aki a palánkba csapódott az Európa-bajnokságon.

Balhé a kézilabda Eb-n: a torna sztárja beleszállt az edzőbe, földrengés jöhet

A kínos kudarc „olyan kézilabda-földrengést okozhat, amelynek következményei beláthatatlanok”.

Edzője már nyilvánosan kritizálja, rövidesen megszabadulhat klubja a magyar válogatott védőtől

Bár ősszel a kapitányi karszalagot is megkapta, az edzőváltással megjárta.

Egy éve Kecskemétre készült, ha nincsenek az amerikaiak, talán sosem lesz rekorder

A zöld-fehérek nem lehetnek elég hálásak a New York Citynek, sem a futballista bizonyítási vágyának.

Venus Williams visszatért az Australian Openen, teljes összeomlás lett a vége + videó

Venus Williams öt év után visszatért az Australian Openen, a közönség állva tapsolta őt.

Megérkezett Angliába a Ferencvárost 4,7 milliárd forintért elhagyó Tóth Alex

Mindenidők legdrágábban értékesített NB I-es futballistája lesz.

Saját közönsége fütyülte ki a Real Madrid játékosait

Az elmúlt időszak eseményei után a madridi közönség kifejezte nemtetszését.

Újabb magabiztos sikert aratott és továbbjutott a magyar válogatott csoportbeli riválisa

35 percig bírták a lengyelek az iramot. Az eddig hibátlan gárda két nap múlva néz szembe a mieinkkel az Európa-bajnokságon.

Szoboszlai Dominik megszólalt a kihagyott büntetője után

A 25 éves középpályás nehéz hetet zár le.

Bulvár

A holnapi nap brutális lesz, és senki sem lesz kivétel alóla

Január harmadik hétfőjét az év legnyomasztóbb napjának tartják, ami könnyedén maga alá temethet minket. Ne hagyd, hogy ez történjen!

Orbán Viktortól ezt kapta születésnapjára Tóth Gabi, kíméletlenül lecserélték

Január 17-én ünnepelte születésnapját a magyar énekesnő, azonban amit a miniszterelnöktől kapott ajándékba arra igazán nem számított.

Titkos orosz kórház áll Magyarország közepén, a látványtól azonnal padlót fogsz

Valami egészen különlegeset felejtettek itt, hátborzongató a hidegháborús látvány.

Belepiszkált a kormány az özvegyi nyugdíjba: mutatjuk, mekkora összeg jár

Így változik az özvegyi nyugdíj feltételrendszere 2026-ban, ennyit kapnak az érintettek az új szabályok alapján.

Ez a csillagjegy lesz 2026 legnagyobb nyertese: pénz, siker és szerelem vár rá

Ez az év nem a kapkodásról szól, hanem arról, hogy a befektetett energia végre kézzelfogható eredménnyé válik és egy csillagjegy számára ez lesz a valóság.

Ezzel átrajzolnák a régiónkat, Magyarország most hatalmasat szakíthat

Egy üzlet, ami Orbánéknak is aranyat érhet.

Szülészeti erőszak egy apa szemével: Próbáltam megteremteni azt a világot, amiben lennie kellett volna

Az apák szerepét és megélését méltatlanul elhanyagoljuk, amikor a szülésekről beszélünk, pedig lehet, hogy éppen az ő bevonásuk, felkészítésük segítene mindenkinek kezelni a nehéz helyzeteket.

A volt osztrák kancellár szerint a liberálisként indult Orbán abszurd világba sodródott

A magyar miniszterelnök, Viktor Orbán vétói nem tudják megállítani az EU fejlődését – nyilatkozta Wolfgang Schüssel volt osztrák kancellár. A poitikus szerint az EU-nak függetlenné kell válnia az orosz gáztól

Újabb gyomros Robert Ficoéktól a felvidéki magyarságnak, kegyetlen dolgot terveznek véghezvinni

A jó kormányzati kapcsolatok ellenére számos intézkedés tragikus hatással van a felvidéki magyarságra.

Nincs víz, benzin és áram a karibi országban, ráadásul Kubánál csak Ukrajna veszít több lakost

A venezuelai események nyomán ismét kiéleződött az amerikai-kubai feszültség. Bár a szigetet a kommunisták vaskézzel tartják kézben, a gazdaság összeomlóban van, ráadásul az elmúlt öt évben Ukrajna után Kuba

Megtorlás indult Dobrev Klára ellen

Dobrev Klára mentelmi jogának felfüggesztését kezdeményezték az Európai Parlamentnél Hankó Balázs feljelentése nyomán

Nóci volt a ValóVilág bombázó műsorvezetője: 50 évesen így néz ki a friss videón

Czifra Noémit Nóci néven ismerte meg az ország a ValóVilág dögös műsorvezetőjeként.

0






0