Ezt olvasta már?

0

Csúcson az ásványvízfogyasztás, de a jégkrémek is szépen fogynak

Kiugróan megnőtt az ásványvizek forgalma a hőség miatt, de az átlagosnál jóval több fogy jégkrémből, sörből és üdítőből is az MTI-t tájékoztató áruházláncok szerint.

A hőhullám miatt ezekben a napokban soha nem látott mennyiség fogy ásványvizekből - közölte Fodor Attila, a CBA Kereskedelmi Kft. kommunikációs igazgatója az MTI megkeresésére. Elmondása szerint a CBA-üzletek jelentős részében akár négyszer annyi ásványvizet is vesznek a fogyasztók, mint egy átlagos nyári napon, de az áruházlánc minden boltjában minimum megduplázódott a forgalom.

Kiemelte: vannak gyártók, amelyek nem tudják a megrendelt mennyiségű ásványvizet a megrendelt időre leszállítani, ilyet korábban nem tapasztaltak. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy jelentős készleteik vannak, ezért a szállítások csúszását a vásárlók nem érzékelik majd, nem lesznek ellátási nehézségek.

Az előrejelzések szerint a kánikula a jövő hét közepéig tart, ellátási gondoktól a következő időszakban sem kell tartani - tette hozzá a kommunikációs igazgató.

A CBA tapasztalatai szerint jégkrémekből 70 százalékkal fogy több a rendkívüli hőségben egy átlagos nyári nap forgalmához képest. A szénsavas üdítőknél 35 százalékos az emelkedés, a söröknél pedig 40 százalékos, ezek iránt a termékek iránt legnagyobb a kereslet.

A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. tájékoztatása szerint a nyári hónapokban átlagosan 60 százalékkal vesznek több ásványvizet a vásárlók, mint szeptember és május között. Az üzletlánc tapasztalatai szerint ezen a nyáron több víz fogy, eddig 16 százalékos a növekedés a tavalyi nyárhoz képest. A hőség miatt ezen a héten szerdáig naponta csaknem 50 százalékkal nőtt az ásványvíz értékesítése a Spar üzleteiben egy átlagos nyári naphoz viszonyítva.

A jégkrémek szezonja májustól augusztus végéig tart, erre az időszakra összpontosul a forgalom 75-90 százaléka. Az időjárás jelentősen befolyásolja az eladási számokat, extrém hőségben akár 20-30 százalékkal is megnőhet a forgalom egy kevésbé meleg naphoz képest - közölték.

Nyáron sörökből és ciderekből 20-30 százalékkal értékesít többet a Spar a téli időszakhoz képest.

A Tesco-Globál Áruházak Zrt. arról tájékoztatott, hogy a nyári hónapokban átlagosan 15 százalékkal több ásványvíz fogy a Tesco áruházakban, mint az év többi részében, a jégkrémes pultok forgalma pedig tízszeresére nő. Az áruházlánc tapasztalatai szerint a szénsavmentes ásványvíz sokkal népszerűbb, mint a szénsavas, emellett egyre többen keresik az ízesített ásványvizeket is. A jégkrémek között a legkedveltebb íz a csokoládé, a vanília és az eper, a vásárlók leginkább a családi kiszerelést veszik, a pálcikás jégkrémek forgalma viszont visszaesett az utóbbi években.

A Tesco áruházaiban a sörök forgalma a hőségben 25 százalékkal emelkedik egy átlagos nyári naphoz képest. Idén nagyon népszerűek az alkoholmentes radlerek, és általában jellemző a söröknél, hogy a vevők egyre jobban keresik a minőségibb termékeket - hangsúlyozták.

Az Auchan Magyarország Kft. az MTI kérdésére közölte, áruházaiban a jégkrémek forgalma öt-hatszorosára nő egy-egy kiemelkedően forró napon, napi sörforgalmuk átlagosan harmadával növekszik, ásványvízforgalmuk pedig akár duplájára is emelkedhet egy átlagos hőmérsékletű naphoz képest. Az áruházlánc szerint a hőségben a pálcikás és tölcséres jégkrémek, illetve az ízesített sörök különösen kedveltek, a fagylaltok között a csokis, mogyorós, vaníliás, brownie-s és erdei gyümölcsös termékek a legnépszerűbbek.

Az illetékes helyettes államtitkár egyelőre keddtől péntek éjfélig rendelte el a hőségriadót az egész ország területére. Az előrejelzések szerint a következő napokban fokozódik a kánikula: többfelé 40 Celsius-fokig melegedhet fel a levegő, helyenként a leghidegebb órákban is 25 fok várható. Csütörtökön megdőlt a hajnali és a nappali melegrekord is: hajnalban Budapesten 25,1 fokot mértek, napközben pedig Békéssámsonban 40,1 Celsius-fokig melegedett a levegő.

 







0
0
0
0
0

hírek innen, onnan

Navracsics szerint a mostani „rendszerváltó” elit is előbb-utóbb olyan lesz, mint ők voltak

Robespierre, Lenin és Sztálin neve is említésre került az eszmefuttatásban.

Megnyithatja az Európai Beruházási Bank a pénzcsapokat Magyarország számára

Az Európai Beruházási Bank tavaly is nyújtott 759 millió eurónyi hitelt Magyarországnak, ám az idei évtől jelentős bővülésre...

Medve tépett szét egy 34 éves férfit Segesvár közelében

A 34 éves áldozat holttestét a Szeben megyei katasztrófavédelem munkatársai találták meg, miután riasztást kaptak. Az eset ismét...

„Magyar Péter elkövetett egy óriási hibát” – Orbán Viktor után Toroczkai László is szembeszállt a miniszterelnökkel

A kormányfő is reagált, „a bátor utcai harcoshoz” hasonlította a Mi Hazánk Mozgalom elnökét.

Választottak a Liverpool szurkolói, Szoboszlai Dominik rúgta a szezon legszebb gólját

A második helyet is a magyar sportolónak sikerült megszereznie a szavazáson.

Társkeresés és AI: ezért nyúlnak annyian párkapcsolat helyett mesterséges intelligenciához

Nemrég bejárta a világsajtót egy megdöbbentő adat: a Z generációs fiatalok 80 százaléka házasodna mesterséges intelligenciával. Az...

0

Sport

Marco Rossi elmondta, számára mi volt a legfontosabb a finnek elleni meccsen

Érthető és logikus, bár felkészülési meccs után ritkán lehet ilyet hallani.

Varga-dupla után nyert a magyar válogatott a finnek ellen

A magyar futball-válogatott felkészülési meccsen legyőzte Finnországot a Puskás Arénában.

Három válogatott játékossal, nagy visszatérőkkel épülhet az új Ferencváros

Sok minden függ attól, hogy mit szeretne az új edző, Borbély Balázs.

Florentino Pérez 150 millió eurót fizetne a világ egyik legjobb játékosáért

Pérez rögtön egy nagy dobással indítana, ha ő maradna a Real Madrid elnöke.

Nagyot húz az FC Barcelona, két világklasszis megszerzésén dolgoznak

Julian Álvarez vagy Harry Kane lesz a katalánok új "kilencese".

Könnyek között búcsúzott el Szoboszlai a barátjától, Marco Rossi meghúzta a váratlant

Rezgett a léc a finnek ellen, de sikerült a győzelem a magyar válogatott számára.

Különleges cipőben fog játszani utolsó világbajnokságán Lionel Messi

Az Adidas bemutatta Lionel Messi személyre szabott futballcipőjét.

Varga duplája után a Barcelona kapusának bravúrjaitól volt hangos a Puskás

A magyar válogatott izgalmas végjátékban őrizte meg idei veretlenségét a finnek ellen.

Bulvár

Újabb vagyontárgyakat foglalt le az Európai Ügyészség egy 42,8 millió eurós körhintacsalás-ügyben

A gyanúsítottak 2019 és 2024 között a feltételezések szerint több mint 1700 gépjárművet importáltak Németországból Olaszországba áfafizetés nélkül, mégpedig úgy, hogy strómanok nevére bejegyzett fantomcége

Megszavazták a magyarok, ő a legcsinosabb női politikus a parlamentben

Megszületett a döntés: ő az új parlament legcsinosabb női politikusa.

Megszavazták a javaslatot, így szűk negyven év után megint visszatérnek az atomenergiára Olaszországban

Olaszországban 1987-ben népszavazás döntött az atomreaktorok bezárásáról a csernobili katasztrófát követően.

A TV2 műsorvezetője combtőig felsliccelt ruhában pózolt: még a feneke is kilátszott

Lissák Laura hosszú lábakat és kerék feneket villantott merész szettjében.

Van menta a kertedben? Akkor sajnos nagy bajban lehetsz.

A mentát sokan szeretik üde aromája, gyors növekedése és változatos felhasználási lehetőségei miatt, ám a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy nem árt körültekintően elhelyezni a kertben.

Így tisztítsd meg a szúnyoghálót a portól és a pollenektől

A meleg hónapokban a szúnyogháló valódi áldás: friss levegőt enged be, miközben távol tartja a rovarokat. Viszont idővel a hálón lerakódik a por, a pollen, a korom és más szennyeződés, ami nemcsak a látványt ro

Vége a gáz és fatüzelésnek Magyarországon, ez jön helyette

Magyarország fűtési térképe évtizedeken át két nagy pillérre épült: a vezetékes földgázra és a szilárd tüzelésre, főként fára, vegyes tüzelésre, kisebb részben szénre. A családi házakban a gázkazán sok

Hiába vett az első sorba jegyet a Vígszínházba, ezt tették be a néző elé

Az egyik hölgy a Vígszínház egyik előadására vett jegyet, de hatalmas csalódás érte.

Jámbor András a pénteki tüntetőkről: A Hatvanpusztán kávézgató volt miniszterelnök és bandája bőszítette fel őket a hazugságaival

A volt képviselő a migrációs paktum elleni budapesti tüntetésre reagált. Mint írta, ő nem tekinti ellenségnek a demonstrálókat, inkább a „félelemkufárokra” haragszik, „akik még mindig a gyűlöletből akarnak

Több száz állat fészkelt a medencéjébe, mikor lehúzta a ponyvát, akkor látta meg a népes kolóniát

A szakácsok azonnal bejelentkeztek a példányokra, ritka, hogy ilyen megtörténhet egy kertben.

Magyar Péter videót tett ki a neki bemutató tüntetőkről, szerinte az uniós források ellen tüntettek

A miniszterelnök egy erkélyről integetett a migrációs paktum ellen tüntetőknek, majd egy magyar zászlót is meglengetett. Az emberek változatos módon szidalmazták és mutattak be neki.

0






0