Hogy kevesebben váljanak áldozattá
Elindult a „SZMÖRE” Baranya megyében
Veszélyzónában élők, bűncselekmények sértettjei, lehetséges áldozatok, azok környezetében lakók, valamint az áldozatvédelem és –segítés terén dolgozó szakemberek – mindannyiuknak segíteni kíván az a pályázati projekt, amely most indult el Pécs keleti városrészében és a sellyei kistérségben.
A SZMÖRE - Személy- és vagyonvédelemért Mozgalom Önkéntes Reflexív Együttműködéssel - program a biztonságérzet fokozását és az áldozattá válás megelőzését tűzte ki célul maga elé.
A projekt kiindulópontját a baranyai áldozatsegítő rendszer fejlesztésének szükségszerűsége jelentette – e szempontból közös problémával küzdenek az említett városrész és kistérség lakói. Számukra is hatékony segítségül szolgálhat a SZMÖRE program, melynek szakmaiságát jelzi, hogy a kedvezményezett RegioLine Nonprofit Kft. együttműködő partnereként a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság és a Baranya Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szolgálata is részt vesz benne. Szeptember 1-jétől két éven át folyik a munka, amelynek anyagi hátterét a TÁMOP 5.6.1.C-11/2-2011-0014 pályázaton elnyert 93.914.772 Ft biztosítja.
A program első szakaszában, a szakmai együttműködés megalapozása mellett áldozatsegítő, valamint áldozattá válást megelőző e-módszertan és protokoll kidolgozására kerül sor. A megvalósításban részt vevő további szervezetek (24 partner, a nyugdíjas-egyesületektől az iskolákon át a gyermekvédelmi rendszerben dolgozókig) együttműködésének hatékonyságát a tagjaiknak rendszeresen szervezendő tematikus kistérségi tréningek és képzések növelik.
Az első szakaszt egy intenzív PR kampány is jellemzi, hogy a bűncselekmények volt, illetve lehetséges áldozatai (kiemelt célcsoport a 60 év feletti idősek és a 14-29 év közti fiatalok) is tájékoztatást kapjanak a SZMÖRE projekt induló szolgáltatásairól. A programok során a célcsoport tagjai fejleszthetik önvédelmi ismereteiket, és olyan életvezetési tanácsokat kapnak, amelyek birtokában elkerülhetik, hogy bűncselekmény áldozatává váljanak. A már áldozattá váltak pedig pszichológiai és mentálhigiénés, személyes és csoportos tanácsadásokon, képzéseken vehetnek részt - mind a pécsi irodában, mind a sellyei kistérségben; sőt, a kistelepüléseken a szolgáltatások még „házhoz is mennek”.
A RegioLine Nonprofit Kft. a programelemek megvalósításán 50 önkéntessel dolgozik majd. A szakmai együttműködésben és a képzésekben 120 szakember vesz részt. Az új, innovatív szolgáltatásokkal és programokkal a projekt közel 100 áldozattá vált személynek kíván segíteni az elszenvedett trauma feldolgozásában, míg a tájékoztatók és fórumok révén 1500 fő bekapcsolódásával számol. A SZMÖRE projekt irányítói biztosak benne, hogy a fejlesztett és optimalizált együttműködési rendszer hosszú távon hozzájárul az emberek nagyobb biztonságérzetéhez és az áldozattá válás megelőzéséhez.
hírek innen, onnan
Rendkívüli változás a magyar köztévén, 21 órakor veszi kezdetét, sosem történt még ilyen
Ma este mindenképp megéri leülni a televízió elé.
Rettenetesen fáj ami történt, mégsem békül feleségével Bódi Guszti
Pokoli nehéz időszakot tudhat maga mögött.
Meghalt Balázs Péter
A legendás színész 82 éves volt.
Kirúgtak egy 22 éves nőt, mert túl korán járt be dolgozni
Szokatlan munkahelyi történet került a nyilvánosság elé Spanyolországban. Egy 22 éves nő elveszítette állását, mert rendszeresen 40...
Így lesznek nyitva a hivatalok az ünnepek alatt
A két ünnep között is lehet majd – igaz, korlátozottan – ügyeket intézni.
Meghalt Balázs Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész
2007 és 2021 között a szolnoki Szigligeti Színház igazgatója volt.
Mi a gond a mai pénzrendszerrel, és hogyan lehetne jobbá tenni?
A jelenlegi pénzügyi rendszer számos problémával küszködik. A pénzteremtés és az eladósodás szoros összefonódása a rendszer...
Ellentmondásos volt a gyerekét leforrázó anya vallomása a rendőrök szerint
Megsérült az intézetben az édesanyja által leforrázott fiú.
Hansi Flick elmagyarázta, miért cserélte le Lamine Yamalt
Hansi Flick, a Barcelona vezetőedzője az Eintracht Frankfurt elleni 2–1-es BL-győzelmet követő sajtótájékoztatón elmondta, miért...
Ezt kell tenned a hűtővel még karácsony előtt
Tönkremehetnek az ünnepi ételek, ha erre nem figyelsz.
Elhunyt Balázs Péter
A népszerű színész 82 éves volt.
Gyors volt a kormány: megjelent a javítóintézeteket rendőri felügyelet alá helyező rendelet
Gulyás Gergely a szerda reggeli kormányinfón jelentette be, hogy a rendőrség felügyelete alá kerülnek a nevelőintézetek.
Sport
Vádat emeltek Aján Tamás ellen, több száz milliót sikkaszthatott el
Letöltendő börtönt kért az ügyészség a 86 éves férfira.
Óriási zakó során debütált a magyar futballreménység a Liverpoolban
Az ifjúsági Bajnokok Ligájában az Internazionale gálázott Milánóban a „vörösök” ellen.
Az Internél kifakadtak, az angol exkapitány botrányt kiáltott Szoboszlai büntetője kapcsán
Van, aki szégyennek nevezte a történteket.
Itt nézheti élőben a Liverpool Inter elleni BL-meccsét
Kedden a Bajnokok Ligája alapszakaszának hatodik fordulójában a Liverpool az Interhez látogat Milánóba. A 21 órakor kezdődő mérkőzést az RTL+ közvetíti élőben.
Szalah hiányában Szoboszlai büntetője döntött, a Liverpool ismét nyert a BL-ben
Három ponttal zárta milánói túráját a Liverpool, amely Szoboszlai Dominik büntetőjével győzte le 1–0-ra a 2024-2025-ös idény BL-döntősét.
Capello a Liverpool büntetőjéről: Botrányos, ilyet nem lehet megadni
Az olasz edzőlegenda, Fabio Capello a Sky Sport kommentátoraként dolgozott az Inter–Liverpool BL-mérkőzésen, melyet Szoboszlai góljával 1–0-ra nyert a vendégcsapat. Capello nem volt elégedett a játékvezetéssel.
Szoboszlai Dominikot trónra emeli az angol média, szinte minden újságnál ő a meccs embere
Micsoda játékos! Ráadásul már a magyar válogatott csapatkapitánya a Liverpool legeredményesebb futballistája.
Már nem Lipcsei Péter a Soroksár vezetőedzője
Lipcsei Péter távozik a labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksártól, mostantól a Ferencváros utánpótlás-fejlesztéséért felel – írja a fradi.hu.
Az UEFA és Slot is méltatta Szoboszlait, aki meg is szólalt a győztes BL-gólja után
A Liverpool vezetőedzője a magyar válogatottat is szóba hozta az Inter elleni siker után.
A hollandok a magyarok helyett máris a hanyag és megdöbbent norvégokra készülnek
A skandinávok kapitánya messze nem volt annyira elragadtatva, mint játékosai.
Hivatalos panaszt nyújtottak be Donald Trump FIFA-tól kapott Béke-díja miatt
Mint ismert, Gianni Infantino, a FIFA vezetője „Béke-díjat” adott át Donald Trump amerikai elnöknek a 2026-os világbajnoki sorsolási ceremónián.
Carragher nem tudta türtőztetni magát, majd ő is szóvá tette Szoboszlai tizenegyesét
A Szalah-t kritizáló exliverpooli játékos egy ember miatt kiemelten örül a győzelemnek.
Bulvár
Megrepedt a Hold – és ez nagy baj lehet
A Hold kérge jóval nyugtalanabb, mint hittük: egy friss kutatás szerint az Apollo–17 leszállóhelyén ma is aktív törésvonal húzódik, ami komoly kockázatot jelenthet a jövő holdbázisai számára.
Óriási a felháborodás a Kossuth tér karácsonyfája miatt, egy emberként szólalt fel az ország
Éles a kontraszt az épületek és a fa között.
Szijjártó Péter reagált Trump Orbán-cáfolatára: Ott ültem, valóban nem született megállapodás semmilyen 20 milliárd dollárról
A külügyminiszter most már védőpajzsról már nem írt egy szót sem.
Szijjártó Péter bejelentette: Magyar-országra menekítik Hollandiából a Török Áramlatot üzemeltető vállalatot
Szerinte Magyarország energiabiztonsága ma nem működik Oroszország nélkül.
A szakemberek megkongatták a vészharangot: akár nyelőcsőkrákot is okozhat, ha így iszod a téli szezon legnépszerűbb italát
Az őszi-téli hónapokban mindannyiunk számára nagy felüdülést jelentenek a forró italok, azonban korántsem mindegy, pontosan milyen hőmérsékleten is fogyasztjuk e nedűket.
Megszólaltak Pintér Sándorék a brutális Szőlő utcai videó után
Arra nem reagáltak, hogy állítólag ismerték a felvételt már hetek óta.
Szijjártó Péter: „Garantáljuk, hogy február elején az első beton lenn lesz a földben”
Gyorsabban haladnak a tervezettnél a paksi atomerőmű bővítésének munkálatai, így már a december 15-én kezdődő héten el tudják kezdeni a szakemberek az első beton öntését közvetlenül megelőző műszaki feladat
Orbán Viktor most elérheti, amit akart, néhány órán belül eldől, bevezetik-e 14. havi nyugdíj
A választási hangulat bekopogtat az ajtókon.
Trump: Orbán Viktor mindenképpen pénzügyi mentőövet kért, de ezt nem tudtam neki megígérni
Nem, nem ígértem neki, de ő mindenképpen kérte – mondta Donald Trump a Politico-nak.
Mégis lesz tévés vita a 2026-os választások előtt, brutális bejelentés érkezett, nem akárki szólalt meg a témában
A választások közeledtével egyre komolyabb a küzdelem a pártok között.
Vádat emeltek Aján Tamás ellen, több száz milliót sikkaszthatott el
Letöltendő börtönt kért az ügyészség a 86 éves férfira.
Ekkor tör be hazánkba a kemény tél, a hideg, óriási meglepetés a dátum, amiről már több előrejelzésben is olvasni lehetett?
Ekkor jöhet a gyökeres fordulat a téli időjárásban.
blogmorzsák
Nagy mézes puszedli teszt
Csók, puszedli, puszi: a karácsonyi időszak egyik legnépszerűbb bolti süteménye a mézes puszedli. De vajon melyik a legfinomabb?
Az afgán-orosz háború testközelből
Szvetlana Alekszijevics interjúiban túlélők mesélnek a dicstelen "afgán kalandról".

- Mai traffipaxok Pécsett, január 6.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 17.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 18.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 19.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 20.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 13.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 15.
- Március 15-ig látogatható a pécsi 1956-os kiállítás
- Mesélő vizek a pécsi Természettudományi Múzeumban
- Gyérítik a vadállományt Pécsett
- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Mai traffipaxok Pécsett, március 22.






