Ezt olvasta már?

0

Internetadó - A jogszabály visszavonását követelték vasárnap - Pécsett is volt tüntetés

Az internetadóról szóló törvényjavaslat visszavonására szólította fel a kormányt Gulyás Balázs, a Százezren az internetadó ellen című, az új közteher ellen szerveződő Facebook-oldal alapítója a vasárnap este a budapesti József nádor téren tartott tüntetésen.

A Fidesz megsarcolja és becsapja az embereket és a saját választóit is, mivel 2008-ban még ők is az internetadó ellen voltak - hangoztatta a szónok a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete előtti teret megtöltő demonstrálók előtt.
A tüntetés kezdetekor a szervezők lejétszották Nyitrai Zsolt fideszes politikus egy 2008-as sajtótájékoztatójának hangfelvételét, amelyen kijelentette, hogy a Fidesz nem támogatja az internetadó bevezetését.
A több mint 200 ezer követővel rendelkező közösségi oldal alapítója közölte: 48 óra "haladékot adnak a kormánynak", hogy visszavonja az internetadóra vonatkozó törvényjavaslatot; ha ezt nem teszik meg, kedden újra demonstrálni fognak.
Gulyás Balázs azt mondta: "a korrupt adóhatóságnak" és Orbán Viktornak sem fognak internetadót fizetni. A tervezett új közteherrel kapcsolatban megjegyezte, hogy Orbán Viktor távozásával biztosan nem lenne netadó.
A netadó bevezetésével a kormány elvágja Magyarországot a világtól, "lábon lövik a gazdaságot" és több ezer munkahelyet veszélyeztetnek - vélekedett.
A kormánynak azért sem tetszik az internet, mert aki használja, az többet lát a világból - jelentette ki a tüntetés szervezője.
A demonstráción többen Orbán Viktort és Putyin orosz elnököt ábrázoló zászlókat lengettek.
A téren transzparens is feltűnt, az egyiken volt olvasható, hogy "bűnözőknek nem adózunk".
Beszéde végén Gulyás Balázs azt kérte a résztvevőkről, hogy - tiltakozásuk jeléül - a náluk lévő mobiltelefonokat tartsák a magasba, és világítsanak az égbolt felé. A szervező emellett azt is kérte a demonstrálóktól, hogy járuljanak hozzá a költségekhez a rendezőknél.
Ezután a résztvevők - egy "nem a netadóra" feliratú molinó mögött - elindultak a József nádor térről a Fidesz Lendvay utcai székháza felé, hogy - a korábban jelzetteknek megfelelően - a náluk lévő nem használt számítástechnikai eszközöket lerakják a székház elé.
A tömeg - rendőri biztosítás mellett - a József Attila utcán és az Andrássy úton vonult a Hősök tere felé. A tüntetők azt skandálták, hogy "nem hagyjuk!", illetve "Orbán, takarodj!".
Az internetadó ellen Budapest mellett több nagyvárosban - Pécsen mintegy négyszázan, Miskolcon néhány százan, Veszprémben több tucatnyian - is tüntettek.
Pécsen, a Széchenyi térre szervezett tüntetés résztvevői előtt felszólalók az internetadó bevezetését átgondolatlan, dilettáns lépésnek nevezték.    Úgy vélték: az új adó nehezíteni fogja az információhoz való hozzáférést, a legújabb tudományos eredmények megismerését, sérti a szólás- és információszabadságot, valamint az esélyegyenlőség elvét.
Miskolcon a budapesti kezdeményezéshez kapcsolódva gyűltek össze a Városház téren, hogy az internetadó bevezetése ellen tiltakozzanak. A felszólalók pártpolitika-menteségüket hangsúlyozták.
Az MTI-hez korábban eljuttatott közlemények szerint a parlamenti képviselettel rendelkező ellenzéki pártok közül támogatja a demonstrációt az LMP, az MSZP, az Együtt-PM, a DK és a Jobbik is. Ugyancsak részvételre buzdított az Európai Baloldal - Munkáspárt 2006. A kezdeményezés mellett állt ki a Liga Szakszervezetek. Az internetadó ellen felemelte szavát a Pedagógusok Szakszervezete is. Szakmai szervezetek szintén tiltakoztak az internetadó terve ellen, köztük a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács, a Magyar Kábeltelevíziós és Hírközlési Szövetség, a Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége, valamint a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület.
A parlamentnek kedden benyújtott adótörvény-javaslat tartalmazta az internetadót, amelyet az internetszolgáltatóknak kellene megfizetniük, a javaslat szerint 150 forintot minden megkezdett gigabájt forgalom után.
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerdán kijelentette, a kormánypárti képviselőcsoport az adó bevezetését úgy képzeli el, hogy az a magánszemélyek után maximum 700 forintos havi terhet jelenthet, de ennek megfizetését is a szolgáltatókra hárítanák olyan formában, hogy azt ne terhelhessék át a fogyasztókra. A gazdálkodó szervezeteknél is elképzelhetőnek nevezte egy felső határ megszabását.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán egyeztetett a távközlési szolgáltatók képviselőivel, a találkozóról kiadott közlemény szerint a miniszter az adó bevezetésének okaként azt jelölte meg, hogy a telefonforgalomra kivetett távközlési adó megkerülésére használták az internetet, s ezt a kiskaput kívánja az állam bezárni az internetadó bevezetésével, amiből 20-25 milliárd forint bevételre számít a költségvetés. Az egyeztetésen a miniszter jelezte, hogy készek a szolgáltatók javaslatainak figyelembe vételére, és arra van is mód a törvény parlamenti elfogadásáig.

Forrás: mti

Több százan mentek ki tiltakozni a netadó miatt Pécsen is. A demonstrálók a NAV helyi hivatala elé vonultak. Miskolcon is tiltakoztak a jövőre bevezetni tervezett adó ellen.

Miközben Budapesten több ezren tüntettek a netadó ellen, Pécs belvárosában is 200-300 ember gyűlt össze egy résztvevő szerint, a KIHA és a PDSZ helyi szervezete által szervezett tüntetésen.

Heindl Péter, az egyik felszólaló arról beszélt, a kormány nem csak a netadóval korlátozná a nyilvánosságot, a médiatörvény, az ellenzéki médiumok elleni támadások, a civilek vegzálása mögött is ez a szándék áll, hogy bármilyen korrupcióról, bármilyen rossz intézkedésről lehetőleg minél kevesebben értesüljenek.

A résztvevők között viszonylag sok idős embert, és néhány láthatóan szélsőjobb-szimpatizáns fiatalt is lehetett látni. A belvárosból a szónoklatok után a tömeg a 6-os úton a NAV helyi hivatala elé vonult, és a hivatal bejáratánál hagyták a transzparenseket. A demonstráción semmilyen rendbontás nem történt, Heind Péter szerint most 30-40 érdeklődővel "beülnek egy belvárosi kocsmába, hogy megbeszéljék a polgári engedetlenség lehetséges formáit", amennyiben marad a netadó.

Közben Miskolcon is tüntettek a jövőre bevezetni tervezett adó ellen.

Forrás: hvg.hu







0
0
0
0
0

hírek innen, onnan

Sorvezetőt adott ki a MÁV az extrém hőségben tervezett utazáshoz

Lesz ingyenes vízosztás, és minden hadra fogható járművet forgalomba állítanak.

Meddig tudnának megélni a magyarok, ha elveszítik a munkájukat?

A megtakarítással rendelkezők fele legfeljebb 3 hónapig tudná fenntartani magát a tartalékaiból, 21 százalékuk pedig maximum egy hónapig...

Letartóztatták Bús Balázst, az NKA volt alelnökét

A bíróság 30 napra rendelte el a Nemzeti Kulturális Alap volt alelnökének a letartóztatását.

Török Gábor a Sulyok-ügyről: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő

A politikai elemző értékelte a kormány tervét Sulyok Tamás elmozdítására. Szerinte a Tisza-kétharmad egy olyan precedenst teremtene,...

Újra terjed az emberre is veszélyes horrorféreg: 60 év után bukkant fel ismét Amerikában

Ugyan hat évtizede egyszer sikerült felszámolni, most hétről hétre újabb eseteket erősítenek meg. Az állatokat megbetegítő féreg az...

Meglepő helyen hasznosítanák a birkagyapjút: a földekre kerülhet, de nem akárhogyan.

Egy németországi kezdeményezés a birkagyapjú hasznosítását vizsgálja mezőgazdasági trágyaként . Az ötlet fenntarthatónak tűnik, és...

Zendaya nadrág nélkül lépett a vörös szőnyegre, csak egy pólóban pózolt a kameráknak

Vegyen fel bármit, minden jól áll rajta: és ezt most újra bizonyította Zendaya. A 29 éves színésznő párjával, Tom Hollanddal közösen...

Miért költözött ki a nappali a kertbe? Kate Hudson verandája mindenre választ ad

A terasz sokáig csupán átmeneti tér volt: egy hely, ahol reggel megittuk a kávét, vagy nyári estéken kiültünk beszélgetni. Az utóbbi...

Kiderült, mi van a magyarok kedvenc nyári borában – Íme az ellenőrök értékelése

A Nébih szakemberei az olaszrizlingeket vizsgálták a nyár elején. A laborvizsgálatokon túl azt is vizsgálták, melyek a legfinomabb borok.

Reggel még nem tudta, hogy rákos, estére már meg is műtötték – Hihetetlen gyógyulástörténet

A 61 éves nőnél egy rutinellenőrzés során fedeztek fel korai stádiumú tüdőrákot, az orvosok azonban olyan gyorsan léptek, hogy a...

Kedvenc fái mellett kaphat emléktáblát és padot Scherer Péter

Emléktáblát és padot is felavatnak a közeljövőben Scherer Péter emlékére, mégpedig egy olyan budapesti helyen, amit a színész nagyon...

0

Sport

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

A legnagyobb sztárját is feláldozná a Real Madrid, hogy megszerezze Michael Olisét

Ha valami csoda folytán megszerzik a Bayern München klasszisát, akkor Vinícius Júniornak mennie kell.

A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet

A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.

Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.

Fradi: Egy magyar kezdőjátékos is távozhat a csapattól - részletek

Tavaly az NB I-ben fontos tagja volt a csapatnak, az új szezonban azonban könnyen lehet, hogy más együttest erősíthet.

Mexikó kegyetlenül beárazta a cseheket; Dél-Afrika történelmet írt a koreaiak ellen

A vb-ikon Guillermo Ochoa kapott gól nélkül hozta le pályafutása vélhetően utolsó mérkőzését.

Bulvár

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

Lázár János visszavonul, nem kér Orbán székéből, és megmondta a véleményét Magyar Péter tervéről is

Lázár János váratlanul arról beszélt, hogy akár egy éven belül visszavonul a politikától, miközben élesen bírálta a Magyar Péter által felvetett, 12 éves parlamenti mandátumkorlát tervét, amely szerinte a Fide

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

Újabb fordulatot vett a Szőlő utcai ügy - 4 milliós ajánlat, hangfelvétel és feljelentések

Újabb viharfelhők gyülekeznek a Szőlő utcai ügy körül. Magyar Márton feljelentést tesz, de Bangó Sándor sem hagyja magát.

Óriási hír jött a nyugdíjasoknak. A kormány változtat az öregségi nyugdíj legkisebb összegén is

Fontos változásokra készülnek a a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Erre a tárca parlamenti államtitkára tett ígéretet.

4,4-es földrengés volt – utórengések várhatók

Erős földrengést regisztráltak kedden El Salvador csendes-óceáni partvidékén. A Richter-skála szerint 4,4-es magnitúdójú földmozgás helyi idő szerint a hajnali órákban történt a partoktól nem messze, az ország

„Nem tudom, hogyan mentsem meg a lányomat abból a helyzetből” – Lehetetlen elválni a tálib rezsim alatt

„A lányom sikított és zokogott, hogy nem akar velük menni. De senki sem hallgatta meg.”

Eutanázia Hollandiában: Először segítettek halálba egy 12 évesnél fiatalabb gyermeket

Hollandiában 2024 óta engedélyezett az eutanázia az egy és tizenkét év közötti, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő gyermekek számára.

„Most kezd dőlni a dominó” – a volt fonyódi polgármester őrizetbe vétele csak a kezdet lehet

A hatóságok szerint a fonyódi városüzemeltetési céghez köthető szerződéseken keresztül százmilliós nagyságrendű közpénz vándorolhatott el gyanús körülmények között, ezért őrizetbe vették a fideszes Hidv

blogmorzsák

A kádári konszolidáció reprezentatív regénye

A Húsz óra főigazsága annál van, aki elvezeti a falut a drámákon át konstruktív békességig.

Mindenáron jó illat?

A túlzásba vitt intimhigiénia többet árt.

0






0