Ezt olvasta már?

0

Ismét egyházi tulajdonba került a pécsi Virágh-ház

Csütörtöktől ismét egyházi tulajdonban van és a jövőben a Pécsi Egyházmegye turisztikai irodájának ad otthont a helyi székesegyház szomszédságában álló Virágh-ház - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Soltész Miklós az átadási ünnepségen emlékeztetett arra, hogy az Országgyűlés döntése értelmében több állami kézben lévő ingatlan kerül vissza egyházi tulajdonba a jövőben. Az első ilyen épületet, a pécsi Virágh-házat mintegy százmillió forintos felújítás után adta át a Pécsi Egyházmegyének a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.

Az államtitkár azt mondta, a négyszáz négyzetméteres, a 20. század első felében hivatalban lévő pécsi püspökről, Virágh Ferencről elnevezett épület visszaadása jól példázza az állam és az egyházak egyre jobb kapcsolatát. Kijelentette: az állam nemcsak a hitéletet, hanem az egyházak más, közéleti tevékenységét is igyekszik segíteni hasonló módokon.

Páva Zsolt (Fidesz-KDNP), Pécs polgármestere kitért arra, hogy a Virágh-ház felújítása illeszkedik a város püspöki központjának megújítási folyamatába. Emlékeztetett arra, hogy néhány évtizede megkezdődött az ókeresztény emlékek bemutatása, az északi várfalsétány feltárása, a középkori egyetem látogathatóvá tétele és a nyugati várfalsétány megújítása. A város tervei szerint néhány éven belül bejárhatóvá teszik a püspöki központot körbeölelő várfalat, kilátórészeket, azon újabb sétányokat alakítanak ki. Hozzátette: a beruházások kézzelfogható eredményekkel jártak a város turisztikai vonzerejére, a jövőbeni fejlesztések pedig új helyszínekkel gazdagítják Pécs idegenforgalmi kínálatát.

Szivek Norbert, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a társaság mindig is nagy erőket fordított a ingatlanértékek karbantartására, felújítására. Hangsúlyozta: a Virágh-ház százmillió forintos fejlesztése során megújították az épület teljes külső homlokzatát és belső tereit, korszerűvé vált az elektromos és a fűtési rendszer, informatikai és biztonságtechnikai technológiákkal gazdagodott az ingatlan.

Udvardy György katolikus megyés püspök azt mondta, a Pécsi Egyházmegye az elmúlt években milliárdos fejlesztéseket hajtott végre uniós forrásokból, a megyeszékhely egyházi értékei ma könnyebben elérhetőek, korszerűek, ami a vendégforgalom növekedésében is tetten érhető. Hozzátette: a Virágh-ház a pécsi egyházi értékek iránt érdeklődő turisták információs irodájaként, központjaként működik majd.

A püspöki palota melletti ingatlan 1986-ban leromlott állapotban került állami tulajdonba. Eredetileg az épület 18. századi udvarmesteri ház volt, amely részben ráépült a középkori Keresztelő Szent János-társaskáptalan romjaira, déli alapfalaira. A felújítás során rendkívül értékes kőanyagleletek, szobortöredékek kerültek elő, amelyek jelenleg részben a középkori egyetem kiállítását, részben pedig a pécsi Janus Pannonius Múzeum reneszánsz lapidáriumát gazdagítják.







0
0
0
0
0

hírek innen, onnan

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből...

A válás szélére sodródott Marsi Anikóék házassága

Marsi Anikó és férje állandóan veszekednek, és nem tagadják, a rózsaszín köd is felszállt már.

Új Renault Megane E-Tech – a legfontosabb újdonságok és fotók

Az autó teljesen megújult első dizájnnal érkezik, melyek még látványosabbá teszik az elektromos modellt. Új a fénygrafika,...

Újabb mentőszolgálat indult

Elindította saját a mentőszolgálatát a Katolikus Karitász. Zagyva Richárd országos igazgató azt mondta: a kezdeményezés célja, hogy a...

Erős földrengések rázták meg egymás után Venezuelát, rendkívüli állapotot hirdettek

Sok áldozat lehet, a mentőegységek az éjszaka folyamán is dolgoztak a romok között rekedt emberek felkutatásán.

A Mandiner sírjára

Itt nyugszik az egy a tábor, egy a zászló, az egy vérből valóság, a senkit sem hagyunk az út szélén, a kollegialitás, a humánum, a...

Nick Thorpe: A magyaroknál van egy láthatatlan revolver

A BBC újságírója a vezető utáni vágyódásról, politikafáradtságról, a magyarok nyugtalanságáról és Utazás a Kárpátokban című...

Újabb Tisza-miniszter szállt bele páros lábbal a Fidesz médiájába a kirúgások miatt – „Megszűnőben van a hazugsággyár…”

Tanács Zoltán szerint a Mediaworks és a Fidesz-médiarendszer megingása azt mutatja, hogy a hálózat piaci alapon soha nem volt életképes. A...

Dübörög a kánikula, a következő napokban sem érkezik enyhülés

Derült, napos, csapadékmentes idő várható.

„A jogegyenlőség az, ha Orbán Ráhel lop, akkor meg kell büntetni”

A magyarokat sokáig nem érdekelte a korrupció, noha több ezer cikk jelent meg róla az elmúlt 16 évben. Tóth István János szerint akkor...

Kitart a lakosság hurráoptimizmusa a kormányváltás után

A májusi óriási emelkedés után a fogyasztók hangulata júniusban kissé tovább tudott javulni - derül ki a GKI nyár eleji...

0

Sport

Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését

Legfeljebb fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának építési engedélyezési eljárását.

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet

A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.

Fradi: Egy magyar kezdőjátékos is távozhat a csapattól - részletek

Tavaly az NB I-ben fontos tagja volt a csapatnak, az új szezonban azonban könnyen lehet, hogy más együttest erősíthet.

Brazília kivégezte a bulit? Vinícius góljai a kiesés szélére sodorták Skóciát

Marokkó eközben hátrányból fordítva verte Haitit.

Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.

Bulvár

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

„Ne szépítsük: ez zuhanórepülés” – Gyárfás Tamás a börtöninterjúban beszélt a Fenyő-ügy perújításáról

Gyárfás Tamás szerint új tanúk és új dokumentumok mutatnak egy irányba a Fenyő-gyilkosság ügyében – erről beszélt az Indexnek adott börtöninterjújában a kecskeméti börtönben raboskodó volt médiavállalkoz

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

Leállás jön az egészségügyben: orvoshoz és patikába sem tudsz menni ezen a napon

Egy teljes napig ügyeleti rendben működik majd a magyar egészségügy. Július elseje 2011 óta munkaszüneti nap Semmelweis Ignác emlékére.

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

Újabb fordulatot vett a Szőlő utcai ügy - 4 milliós ajánlat, hangfelvétel és feljelentések

Újabb viharfelhők gyülekeznek a Szőlő utcai ügy körül. Magyar Márton feljelentést tesz, de Bangó Sándor sem hagyja magát.

Óriási hír jött a nyugdíjasoknak. A kormány változtat az öregségi nyugdíj legkisebb összegén is

Fontos változásokra készülnek a a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Erre a tárca parlamenti államtitkára tett ígéretet.

51 évesen Svájcban él az RTL egykori műsorvezetőnője: mesés helyre költözött a családjával Valkó Eszter

Valkó Eszter és férje előbb Hollandiában, most pedig Svájcban telepedtek le, ide már kisfiukkal költöztek.

Toroczkai László kitálalt, ezért nevezte bohócnak Magyar Pétert

Elszabadultak az indulatok a parlamentben: a Magyar Péter és Toroczkai László közötti vita személyeskedésbe fordult.

„Csak szűzmária vagy ribanc létezik” – Miért hiszi sok férfi, hogy a nők nem élvezik a szexet?

A férfiak fejében számtalan tévhit kering a nőkről, és az egyik legelterjedtebb az, hogy a nők nem élvezik a szexet. Egy pszichológus segítségével vizsgáljuk meg ennek az elképzelésnek az okait.

4,4-es földrengés volt – utórengések várhatók

Erős földrengést regisztráltak kedden El Salvador csendes-óceáni partvidékén. A Richter-skála szerint 4,4-es magnitúdójú földmozgás helyi idő szerint a hajnali órákban történt a partoktól nem messze, az ország

blogmorzsák

Nightjettel három mérnöki csodán át

A Firenze-Bécs Nightjet három világhírű, három különböző évszázadban, évtizedeken át épült pályaszakaszt érintett, melyek mind a vasútépítők teljesítményét hirdetik.

Mitől lesz emlékezetes egy regény?

Nem elsősorban a dramaturgia, az izgalmas cselekmény vagy szerethető karakterek miatt.

0






0