Ezt olvasta már?

Forgalomkorlátozásra kell számítani a Mohácsi úton

Marásos aszfaltozás miatt kell forgalomkorlátozásra számítani a Mohácsi út Zsolnay Vilmos út és a Gyár utca közötti, dél felé egyirányú forgalmú szakaszán 202...

0

Itt a tavasz, zsonganak a grafikusok Budapesten és Pécsett

Újra kiállításdömping köszönt ránk Budapesten és Pécsett: itt a tavasz, jön a PortfolioPoints 2011 tavaszi rendezvénysorozata.

A PP 2008 óta tölti meg a város legjobb üzleteit, kávézóit, kulturális és igényes kereskedelmi helyeit a legjobb pályakezdő és már ismert hazai grafikusok, képzőművészek munkáival a Suppré-Neopaint szervezésében; ráadásul tavaly óta Pécsre is kiterjesztette áldásos tevékenységét… Az április 19-i megnyitó előtt tallóztunk a legjobb kiállításokból, eseményekből.

Három év után miért érdekes még mindig a PortfolioPoints? Mert továbbra sincs más fórum, ahol a városlakó ennyire tömény és színvonalas párlatával találkozhatna a kortárs vizuális kultúrának – ráadásul azokon a helyeken, ahova egyébként is jár. A fiatal grafikusok, fotográfusok, képzőművészek számára a rendezvénysorozat páratlan lehetőséget kínál, és ezt idén a szervezők még tovább szélesítik. A Loffice-irodák műfaját Magyarországon bevezető Klementz-nővérek Bring the Art Home címmel indított programja és a PP összefogásának eredményeként hazai nagy- és kisvállalatok munkatársai, ügyfelei, vendégei ismerkedhetnek meg hat válogatott kortárs képzőművész alkotásaival. Hogy pontosan kikével, az az április 19-i Porfolio Review eredményhirdetésen derül ki, ahol a négytagú zsűri Winkler Nóra részvételével és háziasszonyi gyámkodásával választja ki a legjobbakat.

Április 19-23. között hatvan budapesti és 17 pécsi üzletben, galériában, moziban és concept store-ban nyílik kiállítás. Az óriási kínálatból csak néhány kedvencet tudunk itt kiszemezni (a teljes listát is érdemes átböngészni a cikk végén). Jancsó Áron munkái a Filter Galériában (XIII., Pozsonyi út 49.) kerülnek a falakra április 20-án. A rákövetkező nap az urban style-é: este fél nyolctól a Shopp! Urban Art Gallery-ban (VII. Wesselényi u. 13.) NikonOne, Rask és Blik, ugyanakkor a Castro Bistro 2-ben (VII., Madách tér 3.) Miss Margrin & KD színesítik a szürke hétköznapokat. Grafikustehetségekben nem szűkölködő hazánk egyik külföldön is keresett szakmabelije, Kovács Lehel ugyanaznap nyolctól a(z egyelőre tovább működő) Tűzraktérben mutatkozik be (VI., Hegedű u. 3.), míg a Szimpla Kertben a KREA Kortárs Művészeti Iskola hallgatói csatlakoznak a menethez.

22-ére ugyancsak számos megnyitó jut: 18:30-tól például a Kiadó (VI., Jókai tér 3.) vár Jánosi Anna és Pál Tamás munkáival, 19:30-tól az Instant (VI., Nagymező utca 38.) Mezei Ildikó alkotásaival.

Hogy a budaiak se maradjanak ki a jóból, a PP-hez csatlakozik a Bartók Béla úton alakuló kulturális negyed is, ahova mind a négy megnyitóért szerdán, azaz 20-án este érdemes elkalandozni. A Három Hét Galéria Barbay Csaba, a Szatyor Bár és Galéria Ferenczy László, a faur zsófi – Ráday Galéria Konkoly Gyula, míg a frissen nyílt Moha Kávéház és Kultúrtér Glázer Attila munkáival várja a látogatókat.

Nem mintha a fiatalabbaktól hiányolnánk a katarzist, de ha valaki fajsúlyosabb nevekre vágyik, idén néhány valódi nagymester tárlata is kapcsolódik a programsorozathoz. A Bakelit Multi Art Center (Soroksári út 164.) a hazai plakátművészet három klasszikusa, Pócs Péter, Orosz István és Duczki Krysztof munkáiból válogat (megnyitó: április 20, 20h). Az Artkatakombában (Szent István Krt. 2. pince) 21-én 18:30-tól ef Zámbó István kerül a falakra, ugyanakkortól a Prestige Galériában (Falk Miksa u. 7.) Klimó Károly kiállítása látható. 23-án, szombaton drMáriás veszi birtokba az A38 kiállítóhelyiségét.

Akkor se búsoljunk, ha a megnyitón nem tudunk ott lenni: a kiállítások a legtöbb esetben két hétig látogathatóak. Így a következő hetekben már csak emiatt is érdemes lesz betérni a Liszt Ferenc tér és a Király utca környékén tömörülő vendéglátóipari egységekbe, a Trafóba, a Roham Galériába és még vagy hatvan helyre. Ne feledjük a PortfolioPoints megszokott mérföldkövét, a hivatalos megnyitóbulit sem április 22-én, pénteken: az alkalomra Anglia két legjobb hiphop dj-je, Mr. Thing és DJ Format tér vissza Budapestre.

A tavalyihoz képest közel duplájára duzzadt a PortfolioPoints Pécsen, ahol idén 17 eseményből válogathatunk. A széles skálán szerepel street-art szemle (ZION), ékszerkiállítás (Nemart Galéria, Kanta Bár), fiatal pécsi fotósok tárlata (Trafik) és divatfotó-kiállítás (Dudás Hajas Szalon) – többek közt. A dupla záróbulinak 23-án és 24-én az Uránia kávézója ad helyet, de komolyan ajánlott a VeloSophie Művészpiaca is, a programsorozat zárónapján, április 24-én. (A teljes listát ld. a cikk végén.)

A megnyitókhoz idén két speciális esemény csatlakozik. A PP-főszervező Suppré-Neopaint a rendezvénysorozat alkalmával adja át az Erzsébetvárosnak és Budapestnek a város legnagyobb legális köztéri festményét a Király és a Kazinczy utca sarkán, a játszótér felett éktelenkedő tűzfalon. A művészcsapat reményei szerint ez csak az első a negyedbe tervezett tűzfalfestések sorában, ám a maga nemében máris rekorder. A falat április 21-én 18 órakor adják át a kerületi önkormányzat képviselőjének jelenlétében.

Idén először a Németországból indult Paint Club is csatlakozik a PorfolioPoints-hoz. Itt a street art képviselői ötvözik a hagyományos művészetet az urban art-tal, új stílust teremtve: keretezett vászonra rajzolnak, graffitisek által használt filcekkel, megadott témában, meghatározott időkereten belül. Az elkészült képekről a zsűri és a közönség szavazata dönt majd. Az európai versennyé fejlődött eseményt először rendezik meg Budapesten, április 21-én az U26-ban, 21:00-22:30 között. A győztes magyar duó kvalifikálja magát a berlini Európa Döntőre.

A megnyitók helyszínei, időpontjai és a kiállító művészek listái:

 

PortfolioPoints BUDAPEST

 

Április 19. kedd

 

19:00 – LOFFICE: Portfolio Review (VI., Paulay Ede u. 55.)

 

Április 20. szerda

 

18:00 – Három Hét Galéria: Barbay Csaba (XI., Bartók Béla út 37.)

18:30 – Műterem galéria: Kárpáthegyi István (VIII., Tavaszmező u. 19-21.)

18:30 – Trafó Kortárs Művészetek háza (IX., Liliom u. 41.)

19:00 – Szatyor Bár és Galéria: Ferenczy László (XI., Bartók Béla út 36.)

19:30 – faur zsófi – Ráday Galéria: Konkoly Gyula (XI., Bartók Béla út 25.)

20:00 – Moha Kávéház és Kultúrtér: Glázer Attila (XI., Bartók Béla út 11-13.)

19:00 – Tündérgyár: Balázs László (IX., Tűzoltó u. 22.)

19:30 – Fotocella Kávézó: Fabinyi Nóra, Bodó Márton, Czéh Bálint, Éberling András, Máté Péter, Szép Tamás (IX., Ráday u. 17.)

19:30 – iF Jazz Kávéház: Rutkai Bori (IX., Ráday u. 19.)

19:30 – Kossuth Klub: Marcel Ruijters (VIII., Múzeum u. 7.)

19:30 – Vörösmarty Mozi: Szeivolt Kati (VIII., Baross u. 4.)

19:30 – ArtBázis Összművészeti Műhely: Lucas Breuer, Bakonyi Bence (VIII., Horánszky u. 25.)

20:00 – Jelen bisztró: Murányi Kristóf (VIII., Blaha Lujza tér 1-2.)

20:00 – Bakelit Multi Art Center: Pócs Péter, Orosz István és Duczki Krysztof (IX., Soroksári út 164. 18-as épület)

20:00 – Republic galéria: Öves Lili, Fodor Dániel János (V., Vigyázó Ferenc u. 4.)

20:30 – Sirály: Kállai Henrik (VI., Király u. 50.)

20:30 – Werk Akadémia: Horváth Judit (V., Arany János u. 10. 4. emelet)

21:00 – Roham Galéria: TYPEX (VI., Vas u. 16.)

21:00 – Kalicka Bistro: Oláh Orsolya (VII., Rottenbiller u. 32.)

 

Április 21. csütörtök

 

18:00 – karton galéria: Lamelos (NL), Stark Attila (V., Alkotmány u. 18.)

18:00 – FISE Galéria: Gunics Dóra, Menyhárt Richárd (V., Kálmán Imre u. 16.)

18:30 – Filter Galéria: Jancsó Áron (XIII., Pozsonyi út 49.)

18:30 – Vis Major: Nemesházi Péter (XIII., Jászai Mari tér 4/a., bejárat a Pozsonyi u. felől)

18:30 – Artkatakomba Kortárs Művészeti Galéria és Kávézó: ef Zámbó István (XIII., Szent István Krt. 2. pince)

18:30 – Prestige Galéria: Klimó Károly (V., Falk Miksa u. 7.)

19:00 – Pótkulcs: Sarvady Mátyás (VI., Csengery u. 65/b. udvar)

19:00 – Bazilika Galéria: Bedőcs Zsolt (V., Hercegprímás u. 12.)

19:00 – Lollipop Factory Budapest: Horror Pista (V., Váci u 45.)

19:00 – Forma: Schuster Lili, Erdőháti Áron (V., Ferenciek tere 4.)

19:00 – Rododendron Art & Design Shop: Takács Mari (V. Semmelweis u. 19.)

19:00 – Puskin Kávéház: Vermes Kata (V., Semmelweis u. 2.)

19:30 – Shopp! Urban Art Gallery: NikonOne, Rask, Blik (VII. Wesselényi u. 13.)

19:30 – Castro Bistro: Keserű Mihály (VII., Madách tér 3.)

19:30 – Castro Bistro 2: Miss Margrin & KD (VII., Madách tér 3.)

19:30 – Telep: Vékony Dorottya, Károlyi György, Károlyi Márk (VII., Madách út 8.)

19:30 – Printa: Rune K. Drewsen (VII., Rumbach Sebestyén u. 10.)

19:30 – NextWave: Erdei Krisztina (XII., Csaba u. 24/a.)

20:00 – Ellátó: Rácz Lívia aka spacemankk, Megyeri András (VII., Klauzál tér 1-2.)

20:00 – Tűzraktér: Kovács Lehel (VI., Hegedû u. 3.)

20:00 – Szimpla Kert: KREA Kortárs Művészeti Iskola (VII., Kazinczy u. 14.)

20:30 – Merlin Színház: VERSUS Special Edition (V., Gerlóczy u. 4.)

20:30 – Szimpla Kávézó: Kreif Zsuzsanna (VII., Kertész u. 48.)

20:30 – Kuplung: mr.e, Fűzfa Péter (VI., Király u. 46.)

20:30 – Bar Ladino: Weiszkopf András (VII., Dob u. 53.)

21:00 – U26: Paint Club (VI., Eiffel tér)

 

Április 22. péntek

 

18:00 – Gruzzwe Store & Gallery: Dömsödi Zsolt (VI., Paulay Ede u. 8.)

18:30 – Hajós 16 Rompalacsintázó: Valkai Réka (VI., Hajós u. 16.)

18:30 – Most: Salyámosi Anna (VI., Zichy Jenő u. 17.)

18:30 – Kiadó: Jánosi Anna, Pál Tamás (VI., Jókai tér 3.)

18:30 – Café Vian: Lynda Steven (VI., Liszt Ferenc tér 9.)

19:00 – Hervé Fabrik: Hervé, Kosaras Reni, Manó, Fürjesi, Tanai, Cs-N Fru, Kalocsai (VII., Király u. 3. – Gozsdu „A” Udvar)

19:00 – Café Vian Gozsdu: Kósa Csaba (VII., Király u. 13.)

19:00 – Bobek Kávézó: Kormos András (VII., Kazinczy u. 53.)

19:30 – Instant: Mezei Ildikó (VI., Nagymező utca 38.)

19:30 – 400: Jakócs Dorottya Dorkja (VII., Kazinczy u. 52/b)

20:00 – Fogasház: Tarcsi Dániel, Riez József (VII., Akácfa u. 51.)

20:00 – Möbelkunst: Phasebook.hu projekt (IX., Földváry u. 4.)

 

Április 23. szombat

 

19:00 – A38: drMáriás (XI., Petőfi híd budai hídfő)

20:00 – Anker klub: E357 (VI., Anker köz 1-3.)

 

Április 29. péntek

 

19:00 – LOFFICE: Joost Swarte (VI., Paulay Ede u. 55.)

 

PortfolioPoints PÉCS

 

1. aSzoba Galéria: Tekhné Csoport (Boltív köz 2.). MEGNYITÓ: április 22. 21:00

 

2. Cooltour Café: Juhász Janka (Király utca 26.). MEGNYITÓ: április 21. 20:00

 

3. Dudás Hajas Szalon: In-Fúzió Csoport (Király u. 18.). MEGNYITÓ: április 22. 19: 30

 

4. Kanta Bár: Ollálá! Gajcsi Blanka és Vörös Jutka (Irgalmasok útja 6.). MEGNYITÓ: április 22. 18:00

 

5. Labor K64: Mikrolaboratórium (Király u. 64.). MEGNYITÓ: április 21. 20:30

 

6. Makári Bisztró: Dobos Dorka (Honvéd u. 2.). MEGNYITÓ: április 23. 18:00

 

7. Nap Hostel lépcsőház: Bodoo, Mirko, Zina, Gobe (Király u. 23-25.). MEGNYITÓ: április 24. 19:30

 

8. Nappali Bár: Bubreg Balázs (Király u. 23-25.) MEGNYITÓ: április 24. 20:00

 

9. NemArt Galéria: Hajdú Gáspár, Heréb Dominika, Nagy Tibor, Nagy Attila, Endrédi Mónika (Irgalmasok utcája 16.). MEGNYITÓ: április 21. 21:00

 

10. Sufni Söröző: Szugyiczki Zsolt és Völgyesi Dominika (Király u. 51.). MEGNYITÓ: április 24. 17:00

 

11. Trafik Étterem és Lokál: FotóSOKK (Perczel u. 22.). MEGNYITÓ: április 22. 21:00

 

12. Tűztorony Galéria: Szolga Hajnal - Szelektív emlékezet (Rákóczi út 3-7.) MEGNYITÓ: április 21. 18:00

 

13. Uránia Mozi: Grand Finálé. 04.23. Szombat 22:00-03:00. Belépő: 500 HUF. Bodoo & Péló táncoslábú szelekciója, Afro-Latin, Broken, Dub & House ütemek pörögnek. 04.24. Vasárnap 22:00-03:00 (500 HUF) MélyPécs - Abstract Hiphop Est: Backjob Live-act / S*10 SoundSystem: Mr.Masters + Fantom Az + Vanis / DJ Elegánskutya & Sirmo. Sampler & hegedű, hiphop ütemek új felfogásban, MC-mesék fejbólogatáshoz

 

14. VeloSophie: Művész Piac (Király u. 9.). MEGNYITÓ: április 24. 10:00

 

15. Vénusz Presszó: Lovas Anna - Blue Note (In-Fúzió). Kürt u. 17. MEGNYITÓ: április 23. 19:00

 

16. Walzer Kávézó: Thomas Kelle - Microcosmos (Ferencesek utcája 9.). MEGNYITÓ: április 22. 17:00

 

17. ZION: Graffiti szemle - Graffiti Kupa 2011 alkotásai (Zsolnay vilmos u. 109.). MEGTEKINTHETŐ: április 22-24.







0
0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Kiderült, kik lesznek a DK országos listájának első 20 helyén

A Demokratikus Koalíció listáját Dobrev Klára pártelnök, Molnár Csaba és Kálmán Olga vezeti.

Fény derülhetett az új MacBook nevére, amit nemsoká bemutathatnak

Az Apple épp tavaszi bejelentéseit űzi, hétfőn az új iPhone 17e-t és iPad Airt, másnap pedig új MacBook Airt, valamint MacBook Prókat...

Bejelentette országos listájának első 20 helyét a DK

Nagy meglepetés nincs, az első helyen Dobrev Klára szerepel.

Súlyos veszteség érte Oroszországot: meglepő csapás érte az országot

A fedélzeten tartózkodó 30 fős legénységet sikerült kimenteni, az elsüllyedés körülményei azonban továbbra is vitatottak.

Történelmi vagyon halmozódott fel a magyarok számláin: kiderült, honnan jött a hirtelen gazdagság

Október óta 71–73 százalék között mozog az Otthon Start részesedése a lakáshitelezésben, miközben a piaci lakáshitelek aránya 20...

Elromlik a férfi mosógépe: amit tesz, az felrobbantja a TikTok-ot

Amikor egyedül vezetsz egy háztartást, gyakran eléred a határaidat. Ez volt a helyzet ezzel a fickóval is, aki nemrég azzal szembesült,...

Felpattanás a kriptopiacon, ugrik a bitcoin

A kriptopiacon szerdán erőteljes visszapattanás következett be, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja napokig nyomás alatt...

Te is örülsz a Zendaya és Tom Holland titkos esküvőjéről kiszivárgott fotóknak? Van velük egy kis gond.

Zendaya stylistja kürtölte világgá a titkos esküvő hírét, a világ pedig a család megerősítésére vár.

0

Sport

Tóth Alex nem ilyen triplázásról álmodott, a Premier League-ben ilyen még nem történt vele

A magyar válogatott középpályás nélkül képtelen nyerni a Bournemouth.

Lebőgött a Liverpool, Szoboszlai nem várt módon tűnt ki

Ismét borzalmas játékkal rukkoltak elő a címvédő Vörösök a Premier League-ben.

Szoboszlai Dominik új frizurája felrobbantotta az internetet

Szoboszlai Dominik mindenkit megdöbbentett.

Gyászol a magyar úszósport, elhunyt a klasszisokat felnevelő mesteredző

Jakabos Zsuzsanna vagy éppen a paralimpiai bajnok Sors Tamás is sokat köszönhetett neki.

Súlyos sérülés Madridban: egy évre kidőlt a Real brazil válogatott sztárja

A „királyiak” a napokban bizonytalan időre elvesztették Kylian Mbappét is.

Nem Yamal, egy másik tinédzser volt kis híján a Barcelona kupahőse

Az első mérkőzéshez képest teljesen arcát mutatta az Atletico Madrid.

A Fradi honosításra váró támadója beintett Marco Rossinak

Örül a szövetségi kapitány szavainak, ám esze ágában sincs a magyar válogatottban szerepelni.

Emberfelettit küzdött a Barcelona, de hajszállal elmaradt a történelmi fordítás

Tizenhárom év után a Király-kupa döntőjében az Atlético Madrid.

Hazaérkezett Budapestre az Iránban légióskodó magyar válogatott futballista

Az Izraelben szereplő Koszta Márk légtérzár miatt egyelőre várakozni kényszerül.

Szoboszlai új frizurája balszerencsét hozott a Liverpoolnak

A Wolves a listavezető Arsenal után a Liverpoolt is megtréfálta.

Szoboszlai frizurájával könnyű célpontot jelentett a Liverpool kudarca után: jogos a kritika?

Kerkez Milos teljesítményét jobbnak látták az angol lapok, mint Szoboszlaiét.

Bulvár

Zelenszkij: „A Barátság vezeték megsemmisült”

Az ukrán elnök erős hangvételű interjút adott.

Akkora gyomros érkezett Brüsszelből Budapestre, hogy az még Ukrajnának is fáj

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint már nincsenek döntési helyzetben a SAFE-programmal kapcsolatban, ugyanakkor ha húzza időt az Európai Bizottság, az Ukrajnának is gondot jelenthet.

Vigyázz. Ha ezek a növények vannak a kertedben, tele lesz kullanccsal.

Sokan azt hiszik, a kullancsok csak az erdőben fenyegetnek, pedig a kertünk is igazi menedék lehet számukra. Különösen, ha pont olyan növényekkel van tele, ami odavonzza a kullancsokat!

Durva atomfenyegetést küldött a világnak Irán: annyi nukleáris anyaguk van, hogy egy tucat atombombára is elég

A helyzet különösen ellentmondásos annak fényében, hogy Trump tavaly nyáron még Irán nukleáris létesítményeinek megsemmisítésével dicsekedett.

A legfőbb ügyész a Központi Nyomozó Főügyészséghez fordult Lázár János kijelentései miatt

A miniszter azon kijelentéséről van szó, miszerint állítólag ő intézte el Varga Judit kérésére, hogy Magyar Péternek hárommilliós fizetése legyen.

Falnak ütközött az unió: ezt válaszolták Zelenszkijék a Barátság-vezeték ellenőrzésére

Ursula von der Leyennek és António Costának is nemet mondott Kijev - értesült a Financial Times. A vezető uniós politikusok arra kérték az ukrán vezetést, hogy tegyék lehetővé a Barátság-kőolajvezetéket ért kár

Üzentek az iráni focisták és szurkolók, a magyar válogatottnak felesleges reménykednie a világbajnoki szereplésben?

Megdöbbentő események játszódtak ma le, Magyarország számára ez felérhet egy csapással.

Juhász Péter Pál többször emlegette, hogy „Orbán Viktorral szoktak nevetgélni" – dokumentumfilm készült a gyermekvédelemről

Az RTL Házon kívül című műsorában mutatták be a Babák című filmet, amely a Szőlő utcáról és Juhász Péter Pál cselekedeteiről szól elsősorban, de azt is bemutatta, a gyerekek bántalmazása, a velük szembeni

0






0