Ezt olvasta már?


Készházgyártó üzemet adtak át Polgáron

Közép-Európa egyik legmodernebb készházgyártó üzeme kezdi meg működését Hajdú-Bihar megyében: az egymilliárd forintos beruházásból felépült üzemet csütörtökön adták át Polgáron, a helyi ipari parkban.

Az évente 300 készház-kapacitású üzem beruházásához a Gazdasági és Innovációs Operatív Program (GINOP) pályázatán 250 millió forint európai uniós és hazai forrást nyert a Berger Házak Zrt. - mondta el Beregszászi Pál, a cég ügyvezető igazgatója az átadáson.

A környezetbarát és magas minőségű alapanyagok felhasználásával készülő, úgynevezett Berger Házakat gyártó üzem 50 embernek ad közvetlenül munkát, az alvállalkozókkal együtt pedig mintegy 230 embernek biztosít megélhetést - tette hozzá.

A Berger házak gyorsan, ellenőrzött üzemi körülmények között, méretpontosan és kiváló minőségben, hazai és osztrák alapanyagokból, német technológiával készülnek, hasznos négyzetméterenként pedig már bruttó 280 ezer forintos ártól elérhetők - mondta.

Hozzátette: a készházak már 6-9 hónap alatt költözhetőek, az építkezés maga pedig mindössze 2-3 hónapot vesz igénybe. Idén a várakozások szerint ezer ilyen technológiával épülő otthont adhatnak át, várhatóan az építtetők 10-15 százaléka választja ezt a megoldást.

Tóth József (DK), Polgár polgármestere az önkormányzat és a gazdasági szereplők erőteljes egymásrautaltságáról beszélt: a befektetők igénylik a jól képzett munkaerőt, és a városnak is érdeke, hogy a fiatalok, a környékbeliek helyben találjanak megfelelő munkalehetőséget.

Reményét fejezte ki, hogy egyre több fiatal választja majd Polgáron a gyorsan elkészülő, korszerű készházakat. A településen a csok+Polgár konstrukcióval támogatják a fiatalok otthonhoz jutását, ami azt jelenti, hogy a csok összegét kétmillió forinttal egészíti ki az önkormányzat, így 12 millió forint áll az otthonteremtők rendelkezésére - magyarázta a polgármester.

Tiba István (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője kiemelte: ahol találkozik a kormány gazdaságpolitikája az önkormányzatok rugalmasságával, az olyan környezetet teremt, amely csábítja a vállalkozásokat.

Felhívta a figyelmet, hogy a polgári ipari park mellett fejlesztik a környező városok - Hajdúböszörmény, Hajdúnánás, Balmazújváros - ipari parkjait is, ahova további befektetőket várnak.

Kassai Ferenc, a Magyar Mérnöki Kamara alelnöke az üzemavatón utalt rá, hogy a négymilliós hazai lakásállomány mellett évi 40 ezer új lakás felépítésére volna szükség, de jó ha a felét el tudják készíteni. Úgy vélte, a negyvenezres lakáslétszám legalább fele lehetne készház, ami megfogalmazása szerint "nem ideiglenes barakk", hanem nagyon korszerű, élhető otthon, amiből egyre több készül Nyugat-Európában is.

(Jelen tartalom kizárólag a szerző álláspontját tükrözi. Az Európai Bizottság semmilyen felelősséget nem vállal az írásos anyagban szereplő információk felhasználását illetően.)







0
0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Megjárta a Föld-Hold távolságot, most Bamakóra megy

Ugye te is neki mernél vágni Afrikának egy trélerezéshez használt, öreg német prémiummal, amit frissen vásároltál?

Origamiversenyen is indulhatna az Apollo az új, V12-es hipersportautójával

Erre a formára nehéz azt mondani, hogy láttuk már valahol.

Prémium villanyautó Kínából, Tesla-méretben – Nio ET5-teszt

A Nio ET5 papíron a Tesla Model 3 kihívója, valójában inkább egy prémium gondolat Kínából. Jó vezetni, erős, magabiztos, és közben...

Égnek a mécsesek, kikerült a fekete zászló – már gyászolják Egressy Mátyást

A szombaton eltűnt fiatal halálát a rendőrség nem erősítette meg.

Katalin nem hajlandó meginni ezt a népszerű italt: a hercegné ki nem állhatja az ízét

Bár Katalin egészségesen és tudatosan táplálkozik, van egy bizonyos ital, amelynek számtalan jótékony hatását ismerjük, a hercegné...

Tudtuk, hogy más lesz, de hogy ennyire? – Egyetlen lehetősége maradt Európának Trump fenyegetéseivel szemben

Egy éve iktattak be elnöki tisztségébe az amerikai történelem legellentmondásosabb elnökét, Donald Trumpot. Tudtuk, hogy más lesz, de...

Szoboszlaival és Gulácsival ünnepelték a magyar focit, Trianon miatt lendültek támadásba a román trollok

Felháborító támadás alatt Magyarország és az MLSZ a szurkolói gyűlölet miatt.

Extrém hideg, mínusz 22 fok: ezekre a vármegyékre adtak ki riasztást

Négy vármegyére is riasztást adtak ki. Az ok: extrém hideg.

Kitört a szerb–magyar kommentháború a magyar pólósok nyilatkozata miatt

A két csapat elméletileg a döntőben újra találkozhat, de addig még van feladat.

0

Sport

Hét és félmilliárdot keresett profiként, most mégis hajléktalan a közelmúlt sztárja

Könnyen lehet, hogy meg is zakkant a megpróbáltatások hatására, de az sem kizárt, hogy mástól.

Robbie Keane felesége végleg lebuktatta Tóth Alexet

Ezekben a pillanatokban dől el a labdarúgó sorsa.

Előbb levonultak a pályáról a szenegáli futballisták, majd visszamentek és megnyerték az Afrika-kupát

Kaotikus döntő után nyerte meg története második Afrika-kupáját Szenegál.

Az Újpest csábíthatja vissza az NB I-be az elmúlt évek egyik legígéretesebb légiósát

250 ezer euróért cserébe vehetik kölcsön Szabics Imrééktől.

Átnevezik Varga Barnabásék otthonát a kiütéses derbigyőzelem után

És még a hivatalos szurkolói boltba is ellátogattunk a görög fővárosban.

A pofon után a Barcelona kapitánya durván megvádolta a bírót, Flick is kiállt mellette

A katalánok legyőzője már a mérkőzés előtt megtette azt, amire a Real Madrid nem volt hajlandó.

Tizennyolc perc is elég volt, hogy a magyar válogatott kapusa kikészítse az olaszokat

A végeredményhez képest jóval küzdelmesebb mérkőzésen kerekedett ellenfele fölé a válogatott.

Csányi Sándor nehezen tartható, de annál jobban hangzó ígéretet tett

A Ferencvárosból a Premier League-be tartó futballista, Tóth Alex példájára is kitért.

Őrült összeesküvés-elmélet terjed Szoboszlairól a szurkolók körében

Ismét összehasonlították a Liverpool legendájával a magyar válogatott csapatkapitányát.

Az aranylabdás csodagólja, Szoboszlai hibája és meglepetés a manchesteri derbin – Ez volt a hétvége öt legfontosabb meccse

Hétvégén is pörgött az európai klubfoci. Összeszedtük, hogy melyik volt a hétvége öt legérdekesebb meccse a topligákban.

Kiemeltet legyőzve jutott tovább az Australian Openen Marozsán Fábián

A tavalyi év egyik felfedezettjét verte négy játszmában a magyar teniszező.

Bulvár

A Trump-kormány borzasztó dolgot mondott Magyarországra, Karácsony Gergely retteghet ettől a mondattól

Donald Trump egy igazán elképesztő dolgot mondott Magyarországról.

Megtalálták az eltűnt tatabányai fiút

Hosszú ideje bolyongott a hidegben, teljesen átfázott.

Ezért nem szabad télen teljesen lehúzni a redőnyt éjszakára: plusz költségekre számíthatsz, ha mégis így teszel

A redőny sokak szemében a téli lakásvédelem egyik alapdarabja, pedig egy apró szokás komoly, rejtett problémák forrása lehet. A baj nem azzal van, hogy használjuk, hanem azzal, hogy hogyan tesszük mindezt.

Változások a gépjárműadónál januártól, erre figyel a NAV

Az adóemelés mellett néhány könnyítéssel is számolhatunk.

Egressy Mátyás eltűnése: bekövetkezhetett a legrosszabb, a Lánchídnál látták a térfigyelő kamerák, megtalálták a dolgait

Bár a rendőrség hivatalosan továbbra is keresi, kamerafelvételek és egy megtalált személyes tárgy is tragikus kimenetelre enged következtetni.

„Azt mondogatta, hogy végem van!” – ezt állítja Egressy Mátyásról egy szemtanú, aki az utolsók közt láthatta az eltűnt fiút

Egy 16 éves fiú beszélt a zavartan viselkedő fiatallal szombat hajnalban az Örs vezér terén. Erről vallomást is tett a rendőrségen.

Rendkívüli havazás érte el Magyarországot, váratlanul jelent meg a hó az országban

Nem hidegfront érkezett, nem várt havazás söpört végig, mégis fehérbe borultak egyes városrészek. A jelenség hirtelen jelent meg, kis területet érintett, és azonnal kérdéseket vetett fel.