Ezt olvasta már?

0

Kiesett a címvédő Németország

Nem jutott be a nyolcaddöntőbe a címvédő német válogatott az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, mivel 2-0-ra kikapott a dél-koreai csapattól Kazanyban, míg az F csoport másik mérkőzésén a svédek simán, 3-0-ra verték a mexikóiakat.

Így az északiak és a közép-amerikaiak folytathatják szereplésüket a vb-n.

A németek korábban még soha nem estek ki a csoportszakaszban.

Eredmény:

F csoport, 3. forduló:

Koreai Köztársaság-Németország 2-0 (0-0)

Kazany, 51 800 néző, v.: Mark Geiger (amerikai)

gólszerzők: Kim (93.), Szon (95.)

sárga lap: Dzsung (9.), Li D. Sz. (23.), Mun (48.), Szon (65.)

Koreai Köztársaság:

Cso Hjun Vo - Li Jong, Jun Joung Szun, Kim Joung Kvon, Honk Csul - Li Dzse Szung, Dzsung Vo Joung, Dzsang Hjun Szo (Dzsu Sze Dzsong, 69.), Mun Szon Min - Go Dzsa Csol (Hvang He Csan, 56., Ko Dzso Han, 79.), Szon Hung Min

Németország:

Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Mats Hummels, Niklas Süle, Jonas Hector (Julian Brandt, 78.) - Sami Khedira (Mario Gomez, 58.), Toni Kroos - Leon Goretzka (Thomas Müller, 63), Mesut Özil, Marco Reus - Timo Werner

II. félidő:

93. perc: Egy szöglet után Kim közelről a német kapuba lőtt, előbb les miatt nem adta meg a játékvezető, de aztán videózást követően mégis középkezdést mutatott (1-0).

96. perc: Manuel Neuer is felment a német támadáshoz, de a dél-koreaiak megszerezték a labdát, előrevágták, a saját térfeléről indult Szon utolérte, és közelről bepasszolta (2-0).

Az első percekben nem rohanta le ellenfelét a német csapat, de utána nagy mezőnyfölényt alakított ki és többször eljutott a rivális tizenhatosáig. A folytatásban a védekezésre és ellentámadásokra berendezkedő dél-koreaiak is magukra találtak, adódott helyzet előttük is. A 19. percben Dzsung szabadrúgásánál Neuer kiejtette a kezéből a labdát, de gyorsan javított, elütötte a berobbanó Szon elől. A félidő második felében is gyakorlatilag végig a németeknél volt a labda, de a dél-koreaiak szervezetten védekeztek, többször belevetődtek lövésekbe, illetve a német befejezésekből hiányzott a határozottság.

A szünet után előbb Goretzka, majd Werner hagyott ki nagy helyzetet, miközben a csoport másik mérkőzésén a svédek megszerezték a vezetést a mexikóiak ellen. Az ekkor már kiesésre álló németek egyre elkeseredettebben támadtak, küzdöttek, de görcsösen játszottak, többször pontatlanul passzoltak. Bár közben a svédek növelték előnyüket, ettől a németek helyzete nem változott, egyetlen, győzelmet jelentő góllal meglett volna számukra a továbbjutás. De sehogy se jött össze, sorra maradtak ki a helyzetek. A németek lelkiállapotát jól érzékeltette, hogy a hajrában Hummels az ötösön nem volt képes százszázalékos helyzetben a kapuba fejelni, csak vállal találta el a labdát.

Aztán a ráadásban vezetést szereztek a dél-koreaiak, majd Neuer próbált segíteni az elől lévőknek, de ebből még egy gólt kaptak.

A németek nyerő csapata a világbajnokságon nem állt össze a 23-as keretből a három csoportmérkőzésen húszan kaptak játéklehetőséget, csak a két cserekapus, ter Stégen és Trapp, valamint Ginter nem lépett még pályára.

Eredmény, F csoport, 3. forduló:

Svédország-Mexikó 3-0 (0-0)

Jekatyerinburg, Jekatyerinburg Aréna, 33 061 néző, v.: Néstor Pitana (argentin)

gólszerzők: Augustinsson (50.), Granqvist (62., 11-esből), Álvarez (74., öngól)

sárga lap: Larsson (26.), Lustig (88.), illetve Gallardo (1.), Moreno (61.), Layún (86.)

Mexikó:

Guillermo Ochoa - Edson Álvarez, Carlos Salcedo, Héctor Moreno, Jesús Gallardo (Marco Fabián, 65.) - Andrés Guadrado (Jesús Corona, 75.), Héctor Herrera - Miguel Layún (Oribe Peralta, 89.), Carlos Vela, Hirving Lozano - Javier Hernández

Svédország:

Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindelöf, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Viktor Claesson, Sebastian Larsson (Gustav Svensson, 57.), Albin Ekdal (Oscar Hiljemark, 80.), Emil Forsberg - Marcus Berg (Isaac Kiese Thelin, 68.), Ola Toivonen

II. félidő:

50. perc: Claesson rosszul találta el a labdát a tizenegyespont körül, a felpörgő játékszer viszont jól jött a baloldalt érkező Augustinssonnak, aki négy méterről lőtt, Ochoa pedig csak belekapni tudott, hárítani már nem (1-0).

60-62. perc: A mexikói tizenhatoson belül Moreno elkésett becsúszása eltalálta Berget, a védő sárga lapot kapott, a megítélt büntetőt Granqvist a jobb felsőbe lőtte (2-0).

74. perc: Jobb oldali svéd bedobást csúsztatott meg fejjel Thelin, ezzel meglepve Álvarezt, aki szerencsétlen mozdulattal saját maga mögé rúgta a labdát, amely a kezéről a kapuba pattant (3-0).

A vb-k történetének leggyorsabb sárga lapjával indult a találkozó: Jesús Gallardót 15 másodperc után szankcionálta a játékvezető. Ezt követően a svédek fölényét és lehetőségeit láthatta a közönség a Jekatyerinburg Arénában, amelyben ez volt az utolsó világbajnoki mérkőzés: a tornát követően 23 ezer fősre csökkentik a stadion befogadóképességét, és az FK Ural otthona lesz.

A svédek a félidő közepén kezezésért juthattak volna tizenegyeshez, ám a játékvezető videózást követően nem ítélt büntetőt. A nagyobb veszélyek ezután is a mexikói kapu előtt adódtak, ám a szünetig egyik háló sem rezzent meg.

A fordulást követően az európai együttes balhátvédje, Ludwig Augustinsson megszerezte első gólját válogatott színekben, majd tizenegyesből kétgólosra növelte előnyét a svéd csapat. A három pont sorsát egy suta mozdulat és az ezt követő öngól döntötte el végleg, így Mexikó már csak abban bízhatott, hogy a címvédő németek nem győzik le a dél-koreaiakat. Ez volt a hetedik öngól az oroszországi tornán, ennyi még egy vb-n sem esett korábban.

A hajrában a mexikóiak igyekeztek megszerezni a számukra fontos szépítő találatot, míg szurkolóik sörös dobozok pályára dobásával ünnepelték a másik mérkőzésen esett első dél-koreai találatot, amely biztossá tette, hogy a svéd és a mexikói csapat is ott lesz a nyolcaddöntőben. Előbbi az E csoport második helyezettjével játszik Szentpéterváron kedden, utóbbi pedig - amely sorozatban hetedszer lépett tovább a csoportkörből - annak győztesével találkozik Szamarában hétfőn.