Kikaptunk az ausztráloktól
A magyar labdarúgó-válogatott a világbajnokságra készülődő ausztrál nemzeti csapatot fogadta Budapesten, és 2–1-es vereséget szenvedett.
VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–Ausztrália 1–2 (Sainsbury 88. – öngól, ill. Arzani 74., Kádár 92. – öngól)
Groupama Aréna, 10 091 néző.
Tény, hogy a Kazahsztán és Skócia elleni hazai vereséget, majd a Fehéroroszországban kiszenvedett döntetlent követően régen tapasztalt, de sajnos nem ismeretlen futballellenes hangulat követte. A nemzeti válogatott olcsó viccek, internetes poénok tárgya, áldozata lett, története során nem először, és az sem kérdés, hogy ezt jórészt magának köszönhette.
Ebben a légkörben fogadta Georges Leekens együttese a vb felkészülés végén járó, vagyis mentálisan és fizikálisan csúcsformában lévő ausztrál válogatottat.
Ezek után sok mindenre számítottak a szurkolók, csak arra nem, hogy a ciprusi APOEL magyar légiósa trükközik először, de pontosan lehetett érezni, hogy az ifjú labdarúgó megmozdulásai felvillanyozták a nézőket.
És apropó, nézők.
Ez a bizonyos hangulat a nézőszámon is jól látszott.
Néhány hónapja még magától értetődő volt, hogy a nemzeti csapat telt ház előtt lép pályára a Groupama Arénában, ezúttal a korábbiakhoz képest nagyon kevesen voltak a tribünön – jól lehetett látni, hogy teljesített mostanában a magyar válogatott.
Azt rögtön érzékelhettük, hogy ez a bizonyos futballellenes miliő zavarja a játékosok önbecsülését, akik akaratosan, elszántan vetették magukat a küzdelembe. Amúgy ez alapvető elvárás egy válogatott játékostól, de úgy tűnt, a futballisták elhatározták: ha nem is brillíroznak, azzal senki ne vádolja őket, hogy motiválatlanok, kedvetlenek lennének. Amikor Robbie Kruse közelről a kapu fölé perdítette a labdát, megijedtünk, lehet akármilyen harcias a válogatottunk, a védekezésében még mindig akadnak hibák, de szerencsére megúsztuk a helyzetet. Sőt a túloldalon Sallai Roland egy magasan érkező labdát a levegőbe felugorva ollózó mozdulattal próbált kapura lőni, s bár a labdája célt tévesztett, a tetszetős mozdulat, no meg az, hogy egyáltalán megpróbálta, vastapsot érdemelt.
Lényegesen jobban nézett ki a magyar válogatott, mint néhány napja Bresztben, hiába volt papíron erősebb ellenfél a pályán (ehhez azért tegyük hozzá, hogy az ausztrálok futballját alaposan felmagasztalták a meccs előtti nyilatkozatokkal...). A fegyelmezettebb védekezéshez agresszívabb középpályás labdaszerzés is társult időnként, s a nemzeti csapatunk három gólt szerezhetett volna. Itt azzal van a baj, hogy – volna...A legnagyobb lehetőség Szalai Ádám előtt adódott, aki Varga Roland átadását követően egyedül maradt a kapussal szemben, de Bundesliga-tapasztalatát meghazudtolóan bátortalanul fejezte be az akciót. Később Kleinheisler László remek mozdulattal a magasra felpattanó labdát lőtte el látványos mozdulattal, ekkor a léc segítette ki Mathew Ryant, a szünet előtt közvetlenül pedig Kádár Tamás fejesét mentették a gólvonalról.
Szóval, lehet, hogy a vb-re készülő ausztrál csapat nem égett maximális hőfokon, de ez legyen az ő problémájuk, a magyar válogatott a meccs első félidejében még csapatnak nézett ki, szervezetten, fegyelmezetten védekezett, megbecsülte, megtartotta a labdát, nyugodtan passzolgatott a mezőnyben.
A szünetben Gulácsi Pétert Dibusz Dénes, egy óra elteltével Szalai Ádámot Böde Dániel váltotta, és ha valaki véletlenül tévedt volna az arénába, a játék képe alapján nehezen állapította volna meg, a pályán lévő két csapat közül melyik utazik a világbajnokságra, és melyik az, amelyiket a saját szurkolóik kacagták ki az elmúlt napokban.
Csakhogy ez a picinyke öröm nem tartott sokáig...
A semmiből gólt kapott a válogatott: Vinícius nem blokkolt, Dibusz Dénes rosszul nyúlt a labdához... Sajnálni lehetett mindezt, mert nem volt benne ez a gól a vendégek játékában, de a szerencse ezúttal kisegítette a magyarokat: a csapat, ha mosolyogtató öngóllal is, de egyenlíteni tudott.
A baj az, hogy nem ez volt a slusszpoén. A végén balszerencsés módon Kádár Tamásról is a kapuba pattant a labda – kikapott a magyar válogatott. Pedig a játék képe alapján többet érdemelt volna szombat délután a válogatott, ugyanakkor látni kell azt is, hogy még egy meglehetősen gyenge színvonalú mérkőzésen sem lehet megengedni azt a luxust, hogy kimaradjanak az igazán nagy helyzetek.
A felkészülésnek vége – hogy a Georges Leekens irányítása alatt három vereséget és egy döntetlent produkáló nemzeti csapat mire lesz képes a szeptemberben rajtoló Nemzetek Ligájában, megjósolhatatlan.
Illetve... Azt azért látni, hogy a mostani, az első félidőben látott jobb futballal is igencsak rizikós vállalkozás lesz minden meccs...
Forrás: nso.hu
hírek innen, onnan
Nagysebességű vonat siklott ki és borított fel egy másikat Spanyolországban, legkevesebb 21 ember vesztette életét
A baleset 29 sebesültjéből ötöt válságos állapotban vittek kórházba.
Elképesztő védelmi remeklések közepette a Patriots a Super Bowl kapujába jutott – videó.
A két együttes összesen nyolc alkalommal adta el a labdát – de lehetett volna ez bőven több is...
A Netflix egyik legjobb történelmi sorozata
A történelmi sorozatok és minisorozatok kínálata ma már szinte végtelen, ám sok néző számára nehéz igazán bevonódni egy-egy...
Rendkívüli csúcstalálkozót tart Donald Trump fenyegetései miatt az Európai Unió, akár kereskedelmi háborúvá is fajulhat a Grönland körüli konfliktus
Az Európai Uniónak van is egy 93 milliárd eurós válasza, szóval villámgyorsan hűteni kellene a kedélyeket.
Levonultak a pályáról a Real Madrid játékosának bődületes hibája előtt az Afrika-kupa döntőjében
Hihetetlen körülmények között dőlt el a kupa sorsa.
Nem csak a zsír emeli meg a koleszterinszintet: ez az összetevő a valódi ludas
Évek óta azt halljuk, hogy a koleszterinproblémákért a zsíros ételek a felelősek, mégis rengetegen tapasztalják, hogy a szigorú diéta...
Kimondta a bíróság: Nem zárhatják be kulccsal a bejárati ajtajukat a lakók ebben az országban, itt az indoklás
Ezen ledöbbentünk.
Szívszorító tragédia: 36 éves korában halt meg a magyar válogatott sportoló
Nyugodjék békében!
Chema Rodríguez egy magyar játékost emelt ki az első nyilatkozatában + videó
„Tisztában voltunk azzal, hogy Olaszország kellemetlen ellenfél” – nyilatkozta a szövetségi kapitány.
Varga Zsolt keményen beszólt a bíróknak a szerb–magyar rangadó után
A szövetségi kapitány szerint árnyékban harcoltak Belgrádban.
Súlyos vonatbaleset történt Spanyolországban, legkevesebb 21-en meghaltak
Az ütközés a dél-spanyolországi Córdoba közelében történt.
Ezeknek a csillagjegyeknek idős korukra köszönt be a bőség: fürdeni fognak a pénzben
Anyagi bőség idősebb korukban.
Sport
Ezt már a Liverpool-szurkolók sem bírják cérnával, Szoboszlai szóba sem került
Arne Slot újra magyarázkodni kényszerült, miután csapata nem bírt az újonc Burnley-vel.
A magyar sportoló ijesztő esése után azonnal le kellett állítani az Eb-futamot
Riválisa elsodorta a Fradi rövidpályás gyorskorcsolyázóját, aki a palánkba csapódott az Európa-bajnokságon.
Balhé a kézilabda Eb-n: a torna sztárja beleszállt az edzőbe, földrengés jöhet
A kínos kudarc „olyan kézilabda-földrengést okozhat, amelynek következményei beláthatatlanok”.
Edzője már nyilvánosan kritizálja, rövidesen megszabadulhat klubja a magyar válogatott védőtől
Bár ősszel a kapitányi karszalagot is megkapta, az edzőváltással megjárta.
Célegyenesébe fordult a 4,7 milliárd forintos üzlet, privát repülő árulkodik a tervekről
Minden hazai rekordot átírhat a megállapodás.
Egy éve Kecskemétre készült, ha nincsenek az amerikaiak, talán sosem lesz rekorder
A zöld-fehérek nem lehetnek elég hálásak a New York Citynek, sem a futballista bizonyítási vágyának.
Venus Williams visszatért az Australian Openen, teljes összeomlás lett a vége + videó
Venus Williams öt év után visszatért az Australian Openen, a közönség állva tapsolta őt.
Elképesztő hosszabbításos dráma, az év legszürreálisabb jelenete után – videó.
Nem sikerült élni a sohasem látott eséllyel.
Megérkezett Angliába a Ferencvárost 4,7 milliárd forintért elhagyó Tóth Alex
Mindenidők legdrágábban értékesített NB I-es futballistája lesz.
Saját közönsége fütyülte ki a Real Madrid játékosait
Az elmúlt időszak eseményei után a madridi közönség kifejezte nemtetszését.
Újabb magabiztos sikert aratott és továbbjutott a magyar válogatott csoportbeli riválisa
35 percig bírták a lengyelek az iramot. Az eddig hibátlan gárda két nap múlva néz szembe a mieinkkel az Európa-bajnokságon.
A rengeteg hiba ellenére is kiharcolta a továbbjutást a magyar válogatott az Eb-n
Jól kezdett Chema Rodríguez együttese, de rendre visszajött a meccsbe a rivális. A hajrában viszont kijött a két csapat közti különbség.
Bulvár
A holnapi nap brutális lesz, és senki sem lesz kivétel alóla
Január harmadik hétfőjét az év legnyomasztóbb napjának tartják, ami könnyedén maga alá temethet minket. Ne hagyd, hogy ez történjen!
Orbán Viktortól ezt kapta születésnapjára Tóth Gabi, kíméletlenül lecserélték
Január 17-én ünnepelte születésnapját a magyar énekesnő, azonban amit a miniszterelnöktől kapott ajándékba arra igazán nem számított.
Titkos orosz kórház áll Magyarország közepén, a látványtól azonnal padlót fogsz
Valami egészen különlegeset felejtettek itt, hátborzongató a hidegháborús látvány.
Belepiszkált a kormány az özvegyi nyugdíjba: mutatjuk, mekkora összeg jár
Így változik az özvegyi nyugdíj feltételrendszere 2026-ban, ennyit kapnak az érintettek az új szabályok alapján.
Ez a csillagjegy lesz 2026 legnagyobb nyertese: pénz, siker és szerelem vár rá
Ez az év nem a kapkodásról szól, hanem arról, hogy a befektetett energia végre kézzelfogható eredménnyé válik és egy csillagjegy számára ez lesz a valóság.
Ezzel átrajzolnák a régiónkat, Magyarország most hatalmasat szakíthat
Egy üzlet, ami Orbánéknak is aranyat érhet.
Szülészeti erőszak egy apa szemével: Próbáltam megteremteni azt a világot, amiben lennie kellett volna
Az apák szerepét és megélését méltatlanul elhanyagoljuk, amikor a szülésekről beszélünk, pedig lehet, hogy éppen az ő bevonásuk, felkészítésük segítene mindenkinek kezelni a nehéz helyzeteket.
A volt osztrák kancellár szerint a liberálisként indult Orbán abszurd világba sodródott
A magyar miniszterelnök, Viktor Orbán vétói nem tudják megállítani az EU fejlődését – nyilatkozta Wolfgang Schüssel volt osztrák kancellár. A poitikus szerint az EU-nak függetlenné kell válnia az orosz gáztól
Újabb gyomros Robert Ficoéktól a felvidéki magyarságnak, kegyetlen dolgot terveznek véghezvinni
A jó kormányzati kapcsolatok ellenére számos intézkedés tragikus hatással van a felvidéki magyarságra.
Megtorlás indult Dobrev Klára ellen
Dobrev Klára mentelmi jogának felfüggesztését kezdeményezték az Európai Parlamentnél Hankó Balázs feljelentése nyomán
Nincs víz, benzin és áram a karibi országban, ráadásul Kubánál csak Ukrajna veszít több lakost
A venezuelai események nyomán ismét kiéleződött az amerikai-kubai feszültség. Bár a szigetet a kommunisták vaskézzel tartják kézben, a gazdaság összeomlóban van, ráadásul az elmúlt öt évben Ukrajna után Kuba
Nóci volt a ValóVilág bombázó műsorvezetője: 50 évesen így néz ki a friss videón
Czifra Noémit Nóci néven ismerte meg az ország a ValóVilág dögös műsorvezetőjeként.

- Mai traffipaxok Pécsett, január 6.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 17.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 18.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 19.
- Mai traffipaxok Pécsett, január 20.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 13.
- Mai traffipaxok Pécsett, február 15.
- Március 15-ig látogatható a pécsi 1956-os kiállítás
- Mesélő vizek a pécsi Természettudományi Múzeumban
- Gyérítik a vadállományt Pécsett
- Csökkent a gázolaj ára
- Hallgatói tervpályázat: buszmegálló terveket várnak Szentlőrincre
- Mai traffipaxok Pécsett, március 22.






