Pécs-I-Karma Könnyűzenei Karnevál - videóriport

A ZION-ban idén rendezik meg először, hagyományteremtési szándékkal a Pécs-I-Karma Könnyűzenei Karnevált. A sajtótájékoztatón kiderült, a szervezők igényes, színes programot állítottak össze a pécsieknek.


A Pécsi Zenész Ifjúsági Otthon (ZION) ad helyet az idén először, a február 16-18. között megrendezésre kerülő Pécs-I-Karma Könnyűzenei Karneválnak. A szervezők szándéka az volt, hogy hagyományteremtő jelleggel létrehozzanak, egy olyan fesztivált ahol kizárólag pécsi „tüke” zenekarok lépnek fel.

Az ötlet abból a felismerésből született, hogy Pécsett talán egyedülálló módon intenzív a könnyűzenei élet, és rengeteg zenekar van, akik szívesen dolgoznak együtt. A fellépést minden zenekar nagy örömmel vállalta - sőt túljelentkezés volt, akkora, hogy egy teljes hónapig fesztiválozhatott volna a nagyérdemű - és valamennyien exkluzív zenei programmal készülnek a fesztiválra.

A 30Y zenekar például a Symphonic Brass fúvós bandával színesíti műsorát, és ez alkalomból áll össze újra Rudán Joe vezetésével a CODA.

A sajtótájékoztatón - melyet Horváth László főszervező, Beck Zoli, Kerekes Kornél-Keko, Rudán Joe és Balla Gergely tartott - elhangzott, hogy az első nap, azaz csütörtökön a dj-ké a pálya, ekkor fiatalok és a régi motorosok is fellépnek. Pénteken és szombaton a zenekaroké a főszerep.

A rendezvény logóját Szakonyi Balázs, pécsi grafikus, a kabala figurát – amelyre a rendezvény Facebook oldalán szavazni lehet - Gróf Balázs tervezte. Fontos tudnivaló még, hogy a ZION rendezvénytartási engedélye alapján 640 főt fogadhat, ezért a jegyek limitált számban, elővételben mától kaphatók. Az érdeklődés hatalmas, ezért kedves karneválozni vágyók, ha nem akartok lemaradni, szedjétek a lábatokat, indulás jegyet venni!!!

 

Tekintsétek meg videóriportunkat!

GyA/PC







hajrá,hajrá pécs, zion, zenészek, jó arcok, jó emberek.még több ilyet!!!!:D





Mire számít, milyen év vár Önre 2012-ben?





0
0
0
0






0