Ezt olvasta már?

0

Új telephelyre költözik a pécsi onkológiai ellátás két részlege

November 10-től új helyen, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Rákóczi úti telephelyén várja a betegeket az Onkoterápiás Intézet fekvőbeteg és kemoterápiás részlege.

Költözik az Onkológiai Gondozó is, de az csak egy épülettel arrébb; az Édesanyák útján érhető el a szolgáltatás továbbra is, a sugárterápiás részlegben alakítanak ki számára helyet. Ezek régi épületét lebontják, és helyére új, modern kórházi épület épül.

Európai uniós forrásból teljesen új épületet kap a pécsi Klinikai Központ Onkoterápiás Intézete. Az Édesanyák útján lévő, közel 100 éves kórházrész bontását két héten belül megkezdi a kivitelező. Ezért az onkológiai ellátás egyes elemei az építkezés idejére ideiglenesen a volt megyei kórház Rákóczi út 2-es szám alatti telephelyére, a „K” jelű épület 2-3. emeletére települnek át. A költözés szervezetten történik majd – november 7-én, pénteken még a jelenlegi helyen, de november 10-én már az új helyen fogadják a betegeket.

Az északi, modern épületrészt nem érinti a beruházás, ezért az itt található Sugárterápiás részleg továbbra is a megszokott helyén működik tovább. Ugyancsak itt maradnak a sugárterápiás kezeléseket vezető orvosok vizsgálói is, így a betegellátás az építkezés ideje alatt is zavartalanul folytatódik, a sugárterápiára érkezők az eddigi helyeken találhatják meg orvosaikat és a kezelőhelyiségeket egyaránt.

Költözik viszont a fekvőbeteg és a kemoterápiás részleg, teljes felszerelésével és személyzetével együtt. Az infúziós kemoterápiában részesülő betegeknek tehát november 10-én, hétfőn már az új helyre, a Rákóczi útra kell menniük kezelésre. Ugyanitt találhatják meg orvosaikat, ha tanácsra vagy időpont-egyeztetésre lesz szükségük. A költözés ideje alatt a fekvőbeteg osztályon fekvő páciensek átszállításáról természetesen a Klinikai Központ gondoskodik, és részükre az új helyen is ugyanúgy biztosítják a szükséges ellátást. Nem változnak a látogatási lehetőségek sem, a hozzátartozók a megszokott időpontokban és rend szerint találkozhatnak a betegekkel.

Akiknek kombinált (sugár- és kemoterápiás kezelést is tartalmazó) kezelésre van szükségük, azok a kezeléseket a két fenti telephelyen kapják meg. A két telephely a városon belül viszonylag közel helyezkedik el egymáshoz, de a fekvőbetegeket, illetve mindenkit, akinél az indokolt, betegszállítóval szállítják át egyik helyről a másikra.

A fentiek érvényesek a kontrollvizsgálatra érkezőkre is: a sugárterápiás orvosokat az Édesanyák útján, míg a kemoterápiát vezetőket a Rákóczi úton találhatják meg előzetes időpont-egyeztetés után. Az onkológiai gondozóban ellenőrzött betegek továbbra is az Édesanyák útján, a sugárterápiás részlegre áthelyezett gondozóban jelentkezhetnek. A kapcsolattartást és egyeztetést megkönnyíti, hogy az Intézet minden szakembere továbbra is elérhető a régi telefonszámán.

További fontos információ, hogy elköltözik az Édesanyák útjáról a laboratórium is. Így akik ambuláns sugárterápiát kapnak, és valamilyen okból vérvizsgálatra van szükségük, a háziorvosukhoz, vagy a Rákóczi úti onkoterápiás részleghez kell, hogy forduljanak. Akiket eleve az új telephelyen kezelnek, azokat a laborral kapcsolatos változások egyáltalán nem érintik.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből...

A válás szélére sodródott Marsi Anikóék házassága

Marsi Anikó és férje állandóan veszekednek, és nem tagadják, a rózsaszín köd is felszállt már.

Új Renault Megane E-Tech – a legfontosabb újdonságok és fotók

Az autó teljesen megújult első dizájnnal érkezik, melyek még látványosabbá teszik az elektromos modellt. Új a fénygrafika,...

Újabb mentőszolgálat indult

Elindította saját a mentőszolgálatát a Katolikus Karitász. Zagyva Richárd országos igazgató azt mondta: a kezdeményezés célja, hogy a...

Erős földrengések rázták meg egymás után Venezuelát, rendkívüli állapotot hirdettek

Sok áldozat lehet, a mentőegységek az éjszaka folyamán is dolgoztak a romok között rekedt emberek felkutatásán.

A Mandiner sírjára

Itt nyugszik az egy a tábor, egy a zászló, az egy vérből valóság, a senkit sem hagyunk az út szélén, a kollegialitás, a humánum, a...

Nick Thorpe: A magyaroknál van egy láthatatlan revolver

A BBC újságírója a vezető utáni vágyódásról, politikafáradtságról, a magyarok nyugtalanságáról és Utazás a Kárpátokban című...

Újabb Tisza-miniszter szállt bele páros lábbal a Fidesz médiájába a kirúgások miatt – „Megszűnőben van a hazugsággyár…”

Tanács Zoltán szerint a Mediaworks és a Fidesz-médiarendszer megingása azt mutatja, hogy a hálózat piaci alapon soha nem volt életképes. A...

Dübörög a kánikula, a következő napokban sem érkezik enyhülés

Derült, napos, csapadékmentes idő várható.

„A jogegyenlőség az, ha Orbán Ráhel lop, akkor meg kell büntetni”

A magyarokat sokáig nem érdekelte a korrupció, noha több ezer cikk jelent meg róla az elmúlt 16 évben. Tóth István János szerint akkor...

Kitart a lakosság hurráoptimizmusa a kormányváltás után

A májusi óriási emelkedés után a fogyasztók hangulata júniusban kissé tovább tudott javulni - derül ki a GKI nyár eleji...

0

Sport

Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését

Legfeljebb fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának építési engedélyezési eljárását.

Totális lefejezés a kiesés után: A klubigazgató és több mint egycsapatnyi játékos is távozik a nagy múltú klubtól

A BEOL információi szerint lemondott a klubigazgató és a technikai vezető is, emellett több mint tíz játékos nem kezdte meg a felkészülést a játékosok közül.

A foci-vb legőrültebb napja jön, több csapat sorsa is eldőlhet

A továbbjutási harc még szorosabbá vált a foci-vb-n. A csoportkör utolsó fordulója egyszerre hat mérkőzéssel és komoly tétekkel indul.

Fradi: Egy magyar kezdőjátékos is távozhat a csapattól - részletek

Tavaly az NB I-ben fontos tagja volt a csapatnak, az új szezonban azonban könnyen lehet, hogy más együttest erősíthet.

Brazília kivégezte a bulit? Vinícius góljai a kiesés szélére sodorták Skóciát

Marokkó eközben hátrányból fordítva verte Haitit.

Jöhet a vb-meccs, amit egyik csapat sem akar megnyerni

Nagyon furcsa helyzet állhat elő az argentinok csoportjában.

Bulvár

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

Lapunknak a Fidesz-kormányok alatt ellenzékinek bélyegzett egyetem tanárai beszéltek arról, mivel szembesítették a tanszékre visszatérő adjunktust.

„Ne szépítsük: ez zuhanórepülés” – Gyárfás Tamás a börtöninterjúban beszélt a Fenyő-ügy perújításáról

Gyárfás Tamás szerint új tanúk és új dokumentumok mutatnak egy irányba a Fenyő-gyilkosság ügyében – erről beszélt az Indexnek adott börtöninterjújában a kecskeméti börtönben raboskodó volt médiavállalkoz

Itt a friss kormánybejelentés a Karmelitáról

A hét második felében ismét lehetőség nyílik arra, hogy az érdeklődők ellátogassanak a budai Várnegyed egyik legismertebb épületébe, a Karmelitába. A látogatási lehetőségről Vitézy Dávid közlekedési és be

Leállás jön az egészségügyben: orvoshoz és patikába sem tudsz menni ezen a napon

Egy teljes napig ügyeleti rendben működik majd a magyar egészségügy. Július elseje 2011 óta munkaszüneti nap Semmelweis Ignác emlékére.

Ismét lecsapott a kung-fu nyúl: a rendőrség figyelmeztetést adott ki

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében tarolt le egy biciklist egy vadnyúl. A rendőrség szerint súlyos következményei lehetnek az efféle vadbaleseteknek.

Újabb fordulatot vett a Szőlő utcai ügy - 4 milliós ajánlat, hangfelvétel és feljelentések

Újabb viharfelhők gyülekeznek a Szőlő utcai ügy körül. Magyar Márton feljelentést tesz, de Bangó Sándor sem hagyja magát.

Óriási hír jött a nyugdíjasoknak. A kormány változtat az öregségi nyugdíj legkisebb összegén is

Fontos változásokra készülnek a a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Erre a tárca parlamenti államtitkára tett ígéretet.

51 évesen Svájcban él az RTL egykori műsorvezetőnője: mesés helyre költözött a családjával Valkó Eszter

Valkó Eszter és férje előbb Hollandiában, most pedig Svájcban telepedtek le, ide már kisfiukkal költöztek.

Toroczkai László kitálalt, ezért nevezte bohócnak Magyar Pétert

Elszabadultak az indulatok a parlamentben: a Magyar Péter és Toroczkai László közötti vita személyeskedésbe fordult.

„Csak szűzmária vagy ribanc létezik” – Miért hiszi sok férfi, hogy a nők nem élvezik a szexet?

A férfiak fejében számtalan tévhit kering a nőkről, és az egyik legelterjedtebb az, hogy a nők nem élvezik a szexet. Egy pszichológus segítségével vizsgáljuk meg ennek az elképzelésnek az okait.

4,4-es földrengés volt – utórengések várhatók

Erős földrengést regisztráltak kedden El Salvador csendes-óceáni partvidékén. A Richter-skála szerint 4,4-es magnitúdójú földmozgás helyi idő szerint a hajnali órákban történt a partoktól nem messze, az ország

blogmorzsák

Nightjettel három mérnöki csodán át

A Firenze-Bécs Nightjet három világhírű, három különböző évszázadban, évtizedeken át épült pályaszakaszt érintett, melyek mind a vasútépítők teljesítményét hirdetik.

Mitől lesz emlékezetes egy regény?

Nem elsősorban a dramaturgia, az izgalmas cselekmény vagy szerethető karakterek miatt.







0